Kurs dolara i euro nieznacznie w górę do złotego, frank i funt stabilnie 18 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Pod koniec tygodnia możemy obserwować mniejszą zmienność na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci 0,2% do euro i 0,1 do dolara amerykańskiego. Z kolei patrząc na pary CHF/PLN i EUR/PLN widać lokalną konsolidację. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w piątek do dolara i euro
  • GBP/PLN i CHF/PLN stabilnie podczas dzisiejszej sesji
  • Kurs dolara i euro na plusie
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7466 zł 16.09.2020, godzina 17:05
Kurs euro EURPLN 4,4450 zł 16.09.2020, godzina 17:05
Kurs funta GBPPLN 4,8200 zł 16.09.2020, godzina 17:05
Kurs franka CHFPLN 4,1286 zł 16.09.2020, godzina 17:05

Kurs dolara do złotego ma problem z oporem

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty traci 0,1% do dolara amerykańskiego. Jednak jeśli spojrzymy technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a obecnie obserwowane odreagowanie należy traktować jedynie jako korektę (przynajmniej na razie).

W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena z celem na 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wyhamowuje wzrosty

W minionym tygodniu kurs funta do złotego znajdował się pod presją sprzedających, z kolei ostatnie kilka sesji przyniosło równie dynamiczne odreagowanie. Notowania GBP/PLN odbiły od wsparcia przy 4,78 zł, jednak dziś zmienność wyraźnie spadła i para walutowa znajduje się aktualnie na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji.

Patrząc na wykres technicznie, ostatnie odbicie może być kontynuowane. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 4,92 zł, gdzie wypada mierzenie 61,8% Fibonacciego oraz wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro pozostaje w lokalnej konsolidacji

Kurs euro do złotego utrzymuje się tym tygodniu w rejonach poziomu odniesienia, choć dziś widać umiarkowane wzrosty, wynoszące 0,2%. Patrząc technicznie na wykres dzienny, notowania odbiły się w ostatnim czasie w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Z kolei wybicie poziomu 4,4250 zł górą, otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Jeśli sentyment utrzyma się po weekendzie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 4,50 zł. Niemniej na razie pomimo korzystnej sytuacji technicznej, notowania właściwie stoją w miejscu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN stabilnie w piątek

Frank szwajcarski znajduje się dziś na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, a pokonanie poziomu 4,1160 zł otworzyło drogę na wyższe poziomy. Pomimo, że w ostatnich dniach widać mniejszą zmienność, to tak długo jak notowania znajdują się powyżej wspomnianego poziomu 4,1160 zł, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here