Kurs dolara i euro na plusie. Frank także umacnia się do złotego, za funt bez większych zmian w czwartek 19 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować niewielką słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci dziś 0,2% do franka i euro, z kolei straty w ujęciu dolarem sięgają 0,25%. Jeśli chodzi z kolei o parę GBP/PLN, kurs konsoliduje na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia sesji. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Mieszana sesja na GBP/PLN, notowania oscylują w rejonach wczorajszego zamknięcia
  • Funt brytyjski znajduje się poniżej okrągłego poziomu 5 zł w godzinach popołudniowych
  • USD, CHF i EUR umacniaj się do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7735 zł 19.11.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,4699 zł 19.11.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,9930 zł 19.11.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 4,1397 zł 19.11.2020, godzina 17:30

Kurs dolara ponownie odbija od poziomu 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN utrzymują się w ostatnich dniach w konsolidacji. Sprzedający mają wyraźny problem z wybiciem ważnego wsparcia przy 3,77 zł. Trzeba jednak pamiętać, że z każdym kolejnym testem ryzyko wybicia dołem rośnie. W przypadku takiego scenariusza, kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się dopiero przy 3,6550 zł. Z kolei o powrocie do wzrostów można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny do wewnątrz zaznaczonego poniżej układu 1:1 (czerwony prostokąt).

TMS
Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN w lokalnej konsolidacji w rejonach 5 zł

W ostatnim czasie także na kursie funta do złotego możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN konsoliduje w rejonach okrągłego poziomu 5 zł. Patrząc technicznie na wykres, w tym tygodniu ponownie doszło do odbicia od dolnego ograniczenia układu 1:1. Tak długo jak nie dojdzie do zanegowania struktury geometrycznej zaznaczonej przerywanym prostokątem, należy oczekiwać dalszych wzrostów. Z kolei o spadkach możemy myśleć dopiero w momencie wybicia dołem wspomnianego układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro bez kierunku w tym tygodniu

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro nieznacznie zyskuje dziś do złotego. Niemniej w perspektywie kilku ostatnich sesji nie widać zdecydowanego kierunku, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Notowania ponownie odbiły się w tym tygodniu od wcześniej pokonanej strefy przy 4,4950 zł, która pozostaje kluczowym oporem. Tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, należy oczekiwać dalszych spadków. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, możliwy jest test kolejnej strefy wsparcia przy 4,4320 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka w lokalnej konsolidacji

W tym tygodniu na kursie franka szwajcarskiego doszło do dwukrotnego testu wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego z interwału W1, gdzie pojawili się kupujący. Jednak pomimo całkiem dynamicznego odbicia, kupujący nie byli w stanie przebić się powyżej oporu przy 4,1620 zł. Dopiero jego pokonanie może prowadzić do ruchu w kierunku oporu przy 4,2250 zł. Wsparciem pozostaje z kolei wspominana linia trendu zaznaczona na poniższym wykresie kolorem czerwonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAllegro wraca do wzrostów. Poziom 70 zł pokonany!
Następny artykułRyvu Therapeutics podsumowuje osiągnięcia trzeciego kwartału 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here