Naga MarketsKurs dolara i cena ropy w górę, Wall Street oddaje jednak zyskiNa rynki powracają negatywne nastroje wywołane rozczarowaniem z testów nowego leku na koronawirusa oraz brakiem porozumienia liderów UE odnośnie pakietu ratunkowego. Indeksy przeważnie spadają, na FX mamy skromny risk-off. Ropa naftowa WTI podtrzymuje wzrosty.

Wall Street wymazuje zwyżki, cena ropy nadal w górę

  • Sentyment popsuł się jeszcze w czwartek po informacji o słabych wynikach pierwszych testów klinicznych leku Remdesivir. Firma Gilead powiedziała, że wyniki nie są jednoznaczne, ponieważ badania przeprowadzone w Chinach zostały przedwcześnie zakończone.
  • To właśnie informacje o pomyślnej rekonwalescencji pacjentów przyjmujących Remdesivir stały za rajdem w ubiegły piątek.
  • Drugim negatywnym czynnikiem były doniesienia o braku porozumienia liderów UE odnośnie rozszerzenia wsparcia fiskalnego w walce z kryzysem. Potwierdzono jedynie utworzenie wspólnego funduszu finansowego w wysokości do 2 bilionów euro, aby pomóc wyjść gospodarce ze skutków pandemii, ale odłożono do lata decyzję dotyczącą szczegółów programu.
  • Wall Street w czwartek wymazał wcześniejsze zwyżki i na koniec S&P500 spadł o 0,05 proc. Ponury sentyment przeniósł się na rynek azjatycki, gdzie pogłębione zostały spadki. Japoński Nikkei225 traci 0,9 proc., a chiński Shanghai Composite jest niżej o 1 proc.
  • Futures na DAX spada dziś o 2,3 proc.

Kurs dolara ponownie zyskuje za sprawą niewielkiego risk-off, kurs euro przy 4,54 zł

  • Na rynku walutowym widać odejście do ryzykownych walut, ale zmiany są skromne. Najmniej do USD tracą AUD i NZD (-0,4 proc.), słabsze są też CAD, SEK i NOK (-0,2 proc.). EUR/USD jest stabilny przy 1,0760, gdzie wrócił z 1,0850 po rozczarowujących wynikach rozmów liderów UE.
  • EUR/PLN konsoliduje się przy 4,54.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here