Kurs dolara, funta, franka i euro zyskują do złotego, złotówka pod presją sprzedających 6 maja
Złoty i dolar, banknoty

Nowy miesiąc nie zaczął się dobrze dla polskiego złotego. Podczas dzisiejszej sesji ponownie widać presję podażową na polskim złotym, który traci do euro, franka, funta i dolara. Najmocniejszą przecenę obserwujemy w ujęciu z amerykańską walutą, gdzie sięga ona nawet 0,7%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci do dolara, euro, franka i funta w środę 6 maja
  • Złotówka pod presją sprzedających
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,2100 zł 06.05.2020, godzina 18:50
Kurs euro EURPLN 4,5510 zł 06.05.2020, godzina 18:50
Kurs funta GBPPLN 5,2035 zł 06.05.2020, godzina 18:50
Kurs franka CHFPLN 4,3230 zł 06.05.2020, godzina 18:50

Kurs dolara zyskuje 0,7% do złotego

W ostatnim czasie polski złoty utrzymuje się w konsolidacji do głównych walut. Patrząc na wykres w ujęciu z dolarem amerykańskim nie widać końca ruchu bocznego. Pomimo, że na USDPLN na interwale H4 pojawiła się formacja trójkąta i kurs wybił wyżej, notowania nie wykazują większej chęci do wzrostów. Aktualnie USDPLN porusza się w wąskim zakresie, który można ująć w box.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

– W środę dolar pozostał silny – odczyt ADP był bliski konsensusu (według szacunków ubyło 20,236 mln etatów w sektorze prywatnym), ale nie brak uwag, co do metodologii liczenia – w efekcie piątkowe dane NFP mogą rynki niemiło zaskoczyć.  Słabną też oczekiwania związane z częściowym znoszeniem obostrzeń nałożonych podczas pandemii, które były motorem ruchu w drugiej połowie kwietnia – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

– Nadal żywy pozostaje wątek chiński – Sekretarz Stanu Mike Pompeo stwierdził, że Chiny są odpowiedzialne za śmierć setek tysięcy ludzi przez koronawirusa i coraz więcej krajów zaczyna rozumieć z kim robią biznes – chociaż to typowa narracja wpisująca się w kampanię wyborczą Trumpa – dodaje.

Kurs funta GBP również w górę, GBPPLN powyżej 5,20 zł

Polski złoty traci dziś nieznacznie do funta brytyjskiego. Niemniej patrząc na wykres, kurs funta do konsoliduje w ostatnich dniach w rejonach tegorocznych szczytów, para walutowa GBPPLN znajduje się dziś niewiele powyżej poziomu 5,20 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, w ostatnim czasie pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy przy 5,12 zł, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 byłoby sygnałem do zmiany trendu na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał

Kurs euro do złotego w górę, EURPLN rośnie 0,4%

Kurs euro do złotego znajduje się w środę po południu na ponad 0,4% plusie, złotówka traci do wspólnej waluty. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5510 zł. Sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego i pomimo wyraźnej konsolidacji, dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest możliwy.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymują się w ostatnim czasie w ruchu bocznym. Po ponownym wybiciu górą z formacji trójkąta widać było jedynie chwilowe przyspieszenie, a aktualnie kupujący odpuścili. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł. Dopiero jej złamanie może zmienić sentyment na spadkowy.

Kurs franka CHFPLN zyskuje we wtorek blisko pół procent

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego ponownie próbuje wybić górą z konsolidacji. Notowania znajdują się dziś powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta. W środę CHFPLN rośnie ponad 0,5% do złotego, tym samym istnieje możliwość dalszej wędrówki na wyższe poziomy. Trzeba pamiętać, że główna tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla PLN.

Wykres CHFPLN
Wykres CHFPLN interwał D1

Spoglądając na wykres w szerszym ujęciu, bazowym scenariuszem są cały czas dalsze wzrosty, niemniej gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To niższe jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here