Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicKurs dolara do franka szwajcarskiego jest ujemnie skorelowany z kursem EUR/USD. W ostatnim tygodniu na eurodolarze mogliśmy obserwować zejście na najniższe poziomy od listopada 2018 roku. Podobnie było na USD/CHF, z tym, że kurs franka znalazł się na najwyższych poziomach od czterech miesięcy. Jak wygląda sytuacja techniczna na tej parze walutowej?


Sytuacja techniczna na wysokim interwale czasowym

Po wyjściu na najwyższe poziomy od listopada 2018 roku, kurs franka wyraźnie zawraca. Patrząc na interwał dzienny, można zauważyć lokalną konsolidację na wysokości ostatnich szczytów. Oczywiście opór zawsze może zostać pokonany, niemniej na chwilę obecną widać, że kupujący nie są zainteresowani wyższymi poziomami, istnieje więc ryzyko czy też szansa na wykonanie korekty spadkowej. Scenariusz korekcyjny zostanie zanegowany w momencie zamknięcia korpusu świecy powyżej strefy zaznaczonej kolorem czerwonym. Wtedy też wzrosty mogą przyspieszyć, jak ma to miejsce w przypadku wybijania stref wsparcia/oporu. Jedno jest pewne znajdujemy się w kluczowym miejscu na wysokim interwale czasowym.

Wykres franka

Lokalna konsolidacja i szansa na wybicie dołem

Zejdźmy na niższy przedział czasowy, tutaj dobrze widać, że lokalna tendencja wzrostowa słabnie. Rynek po osiągnięciu maksimów, wybił na chwilę układ 1:1 dołem, a następnie nie miał siły osiągnąć nowych szczytów, przez co powstało coś na kształt formacji “double top” Aktualnie kluczowe wsparcie wypada przy 1,0070. Jeżeli zostałoby ono pokonane, należy spodziewać się większych spadków. Z drugiej strony, pokonanie ostatnich poziomów maksymalnych zaneguje scenariusz spadkowy, i ruch może gwałtownie przyspieszyć. Zawsze należy brać pod uwagę dwie możliwości, dlatego bądźmy czujni.

Wykres frankaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here