rewers monety 2 zł PLNPiątkowa sesja na rynku Forex przynosi kontynuację umocnienia polskiego złotego do euro, dolara, franka i funta. Co ciekawe, nawet z czysto technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków tych walut. Sprawdź jak kształtują się krusy walut 12 kwietnia, w ostatni dzień handlowy tygodnia.


Kurs euro walczy o powrót do wzrostów 

Wskutek trwających od początku kwietnia 2019 roku spadków, kurs euro pokonał w miniony wtorek linię tendencji wzrostowej będącą jednocześnie również dolnym ograniczeniem niewielkiej formacji trójkąta prostokątnego. W trakcie czwartkowej sesji obserwowaliśmy niewielkie umocnienie euro, które doprowadziło do re-testu tej strefy. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji wspólnej waluty, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 4.2570 zł.

Handlując dziś na parach walutowych i rynkach skorelowanych z euro warto zwracać szczególną uwagę na zaplanowaną na godz. 11:00 publikację dot. produkcji przemysłowej w strefie euro. Szacuje się, że jej wartość spadła w lutym br. aż o 0,5% (po wzroście o 1,4% w styczniu br.).

Kurs dolara USD/PLN zmierza w kierunku 3,78 zł?

Kurs dolara amerykańskiego osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji poniżej niezwykle istotnego wsparcia w rejonie 3,8130, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji dolara nawet w rejon 3,78 zł. Biorąc pod uwagę, że jak dotąd nie pojawiła się żadna silna reakcja popytowam mogąca wskazywać na możliwe zanegowanie tego wybicie i powrót do wzrostów, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne dalsze osłabienie kursu dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego.

Kurs franka najniżej od trzech tygodni

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) już od 21 marca br. dość dynamicznie zyskiwał na wartości. Wskutek tych wzrostów notowania pary CHF/PLN dotarły w rejon 3,86, gdzie na początku ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i póki co nic nie wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania rejonu 3,7750 zł bądź nawet 3,73 zł.

Kurs funta GBP/PLN znów spada

Kurs funta brytyjskiego nie może zaliczyć ostatnich kilku tygodni do najspokojniejszych. Liczne doniesienia dot. Brexitu sprawiły, że obserwowaliśmy ponadprzeciętną zmienność, która jednego dnia wskazywała na wzrosty a kolejnego na spadki. Od 3 kwietnia 2019 roku obserwujemy jednak zdecydowaną przewagę podaży. W tym czasie kurs funta w relacji do polskiego złotego osunął się bowiem o niemal 2% pokonując przy tym niezwykle istotne wsparcie w rejonie 4,98 zł. W piątkowy poranek funt również traci na wartości oscylując obecnie w rejonie 4,9570 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 10 kwietnia 2019: NZD/USD, EUR/JPY
Następny artykułBitcoin walczy o utrzymanie 5 000 USD. Spadki mogą sięgnąć jednak nawet 4 350 USD!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here