Naga MarketsPodczas czwartkowej sesji polski złoty traci głównych walut. PLN znajduje się pod kreską do dolara amerykańskiego, euro, funta i franka szwajcarskiego. Zmienność w pierwszej cześć sesji jest jednak niewielka, prawdopodobnie na większe ruchy przyjdzie nam czekać do sesji amerykańskiej, kiedy poznamy między innymi dane o sprzedaży detalicznej za grudzień z USA. Ponadto o godzinie 19:00 będzie przemawiała prezes EBC, co może mieć wpływ na pary z EUR. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara w czwartek 16 stycznia.


Złoty traci do euro, funta, franka i dolara

We czwartek 16 stycznia PLN nieznacznie traci do euro, funta, franka i dolara. Po wtorkowym chwilowym umocnieniu nie ma już śladu, chwilowy flash crash nadał niekorzystny kierunek dla polskiej waluty. Kurs USDPLN znajduje się w rejonach kluczowego wsparcia przy 3,80 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie szerokiego układu Overbalance, z kolei CHFPLN próbuje wybić górą z konsolidacji.

Może Cię zainteresować: Umowa handlowa podpisana, indeksy w USA na nowych historycznych maksimach

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie franka do złotego. Po ostatnich chwilowych, dynamicznych spadkach, CHF odzyskuje siły. Dziś kurs CHFPLN utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu 3 złotych i 93 groszy, co może skutkować dalszymi wzrostami. Aby kierunek północny został potwierdzony, dzisiejsza świeca D1 musi się zamknąć powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym. Wtedy też będzie istniała szansa na ruch w stronę okrągłego poziomu 4 zł. W przeciwnym razie, zejście poniżej 3,93 zł, może skutkować powrotem do konsolidacji.

Wykres CHFPLN
CHFPLN z szansą na zmianę kierunku wybicie z konsolidacji, interwał D1

Zobacz także: Dopóki S&P500 nie osiągnie poziomu 3700 pkt nie ma mowy o bańce

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here