Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPodczas poniedziałkowej sesji zmienność na polskim złotym jest na prawdę duża. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z flash crashem na PLN. Po godzinie 11:16 wszystkie pary walutowe ze złotym ruszyły mocno w dół. Ruch został jednak szybko zniwelowany. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego we wtorek 14 stycznia.


Duża zmienność na polskim złotym we wtorek

We wtorek 14 stycznia PLN znajduje się pod kreską jedynie w stosunku do franka szwajcarskiego. Z kolei patrząc na euro, dolara i funta, polski złoty zyskuje. Aktualnie sytuacja się uspokoiła, niemniej dziś mieliśmy do czynienia z silnymi ruchami na parach ze złotym. O godzinie 11:16 doszło do dynamicznego umocnienie PLN, ruch wynosił blisko 1%! Patrząc na EURPLN, złoty zyskuje najwięcej bo 0,3%. Z kolei dolar i funt tracą do PLN około 0,16%. Po godzinie 13:00 jedynie CHFPLN znajduje się na plusie, para rośnie 0,13%. Niemniej, pomimo sporych ruchów, frank szwajcarski wciąż pozostaje w szerokiej konsolidacji. Spójrzmy jak wygląda sytuacja na euro, ponieważ rynek odbił tam w kluczowym miejscu technicznym.

Może Cię zainteresować: Flash crash na rynku Forex? Kurs złotego rósł o niemal 1% w przeciągu minuty!

Wykres ERUPLN
EURPLN dynamicznie odbija po dotarciu do wsparcia przy mierzeniu 78,6% Fibonacciego

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na EURPLN. Dzisiejsze dynamiczne spadki sprowadziły kurs nawet w rejony poziomu 4 złotych i 19 groszy. Rynek jednak bardzo szybko odbił po osiągnięciu wsparcia wynikającego z mierzenia 78,6% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na interwale tygodniowym. Niemniej pomimo silnej reakcji popytowej, główna tendencja jest wciąż spadkowa.

Zobacz także: Kolejne rekordy na Wall Street, S&P500 i Nasdaq najwyżej w historii

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here