Naga MarketsKurs dolara w relacji do euro (EURUSD) uformował w środę niedźwiedziego pin bara na wykresie dziennym, a ten wskazywał na potencjał do spadków, zwłaszcza biorąc pod uwagę testowany opór przy 1,1089.

Jednakże, wczoraj kurs głównej pary walutowej nie osiągnął nowych minimów, a zamiast tego powrócił ponad poziom 1,1089 na zamknięciu dnia. Dziś natomiast Eurodolar osuwa się po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy.

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2019 roku wyniosła aż 266 tys. etatów, co okazało się nie lada zaskoczeniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 156 tys. z 128 tys.) oraz spadek bezrobocia do 3,5% z 3,6%. Warto zwrócić uwagę, że jest to najniższe bezrobocie od grudnia 1969 roku, kiedy to również plasowało się ono na poziomie 3,5% – czytamy w artykule Arka Jóźwiaka.

Umocnienie dolara sprawiło, że para walutowa EURUSD znalazła się pod wczorajszym dołkiem. Obecnie wciąż jednak pozostaje w zakresie środowej sesji tworząc wielokrotnego inside bara.

Zobacz też: Saudi Aramco z największym IPO na świecie. Mowa o kwocie 25,6 mld dolarów

Wybicie ekstremów formacji inside bar może wskazać dalszy kierunek ruchu. Jeśli przełamane zostaną maksima przy 1,1115, notowania mogą zmierzać do kluczowego oporu przy 1,1174. Alternatywnie, wybicie w dół ponownie odsłoniłoby obszar wsparcia przy 1,0990 – 1,1000.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej EURUSD - 06.12.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURUSD – 06.12.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here