Naga MarketsW poniedziałek rano dolar nieznacznie cofa się na szerokim rynku, najlepiej zachowują się NOK i NZD (w grupie G-10), oraz HUF (w naszym regionie). Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Nastroje wśród inwestorów są mieszane przez kolejne zamieszanie na rynku kryptowalut
  • Rentowności obligacji pozostają nisko, a indeksy na Wall Street pozostają blisko swoich szczytów
  • Luis de Guindos (EBC) zwrócił uwagę, że choć ostatnie dane makro były lepsze od oczekiwań, to jednak polityka monetarna nadal pozostanie akomodacyjna

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – męczący przekładaniec….

W poniedziałek rano dolar nieznacznie cofa się na szerokim rynku, najlepiej zachowują się NOK i NZD (w grupie G-10), oraz HUF (w naszym regionie). Ogólnie jednak nastroje są mieszane przez kolejne zamieszanie na rynku kryptowalut (chińskie władze dążą do dalszych ograniczeń tego rynku.

Dla dolara ważne jest jednak to, że rentowności obligacji pozostają nisko (1,6170 proc. dla 10-letnich), a indeksy na Wall Street pozostają blisko swoich szczytów, chociaż próba pociągnięcia rynku dalej w górę podczas piątkowej sesji zbytnio się nie udała – powiedział analityk BOŚ.

W przypadku EURUSD uwagę zwracają słowa wiceprezesa EBC Luisa de Guindosa, który zwrócił uwagę, że choć ostatnie dane makro były lepsze od oczekiwań, to jednak polityka monetarna nadal pozostanie akomodacyjna (nieco tonując oczekiwania przed czerwcowym posiedzeniem banku centralnego).

Od kilku dni przebieg dziennych świec na wykresie EURUSD może wprowadzać irytację wśród inwestorów lubiących widzieć konkretne trendy. Tymczasem po nieudanej próbie wybicia oporu przy 1,2242 notowania weszły w “szarpaninę” ograniczaną z dołu przez okolice 1,2170-80.

Trudno o jednoznaczne wytłumaczenie tego stanu rzeczy, ale warto zwrócić uwagę na “gołębie” sygnały wysyłane w ostatnich dniach przez przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. Tym samym, jeżeli inwestorzy na parach dolarowych polują teraz na okazje bazując na możliwych zmianach w nastawieniu lokalnych banków centralnych, to EURUSD nie jest ich wyborem – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje newconnect | akcje enea | nasdaq giełda | sp500 | kontrakty cfd | mrc kurs | kurs euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here