Kurs dolara, euro i funta w górę do złotego, frank też rośnie. Wtorek 28 kwietnia
Polski złoty, banknot 500 zł

Dzisiejsza sesjia przynosi dalsza przecenę polskiego złotego. Pomimo, że nasza krajowa waluta rozpoczęła tydzień od wzrostów, to całość ruchu została wymazana. Złotówka nieznacznie traci dziś do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej, czy w najbliższych dniach zobaczymy większą zmienność? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci do dolara, euro i funtai  franka szwajcarskiego
  • Złotówka pod presją sprzedajacych we wtorek 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1980 zł 28.04.2020, godzina 17:00
Kurs euro EURPLN 4,5470 zł 28.04.2020, godzina 17:00
Kurs funta GBPPLN 5,2202 zł 28.04.2020, godzina 17:00
Kurs franka CHFPLN 4,3060 zł 28.04.2020, godzina 17:00

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) utrzymuje się w konsolidacji

– Sytuacja na krajowym rynku nie zmieniła się znacząco od rana. Warto jednak zwrócić uwagę, że złoty nie skorzystał zbytnio na obserwowanym osłabieniu dolara wobec głównych walut, które wiąże się z widocznym naruszeniem poprzedniego szczytu na S&P (z 17 kwietnia). Niewykluczone, że zmiany na giełdach mają związek ze zbliżającym się końcem miesiąca i maj będzie wyglądać inaczej – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

– EURPLN naruszył linię spadkową trendu, a dzienny RSI9 ślizga się po kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego. W przypadku USDPLN jesteśmy w korekcie zwyżki z zeszłego tygodnia. Zmieniłoby to dopiero złamanie wsparć przy 4,15-4,16. To oznacza, że teoretycznie jest szansa na kontynuację trendu wzrostowego i podejście pod 4,25 i 4,30 w maju – dodaje.

 

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo wyjścia powyżej linii trendu, wciąż utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Na interwale H4 doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Kurs euro do złotego wybija górą z formacji trójkąta

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu na plusie. Pomimo, że złoty zyskiwał o w poniedziałek o poranku, to kolejna sesja przynosi osłabienie złotego. aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5470 zł. Sytuacja dla złotówki wciąż nie wygląda najlepiej, a dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wybicie z konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta. Pierwsza rpóba zakończyłą się cofnięciem, być moze tym razem ruch w górę przyspieszy. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN ponownie wybija z trójkąta

Kurs funta GBP kontynuuje zwyżkę, szansa na atak ostatnich maksimów?

Polski złoty traci dziś także w ujęciu do brytyjskiej waluty. Kurs funta do złotego rośnie dziś 0,52%, co oznacza wyjście pary walutowej GBPPLN powyżej poziomu 5,2150 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,12, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN wciaż w konsolidacji, kurs po ponownie powyżej 4,30 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Dziś CHFPLN utrzymuje się nieco poniżej poziomu 4,30 zł Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN. Cierpliwie czekamy na wybicie z ruchu bocznego.

Spoglądając na wykres D1, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here