Kurs dolara, euro i funta tracą do złotego,  frank stabilnie, USD/PLN po 3,7330 zł w środę
Złoty traci do EUR, GBP i USD

Podczas środowej sesji możemy obserwować dobre nastroje na polskim złotym. Złotówka traci  jedynie symboliczne 0,02% w ujęciu do franka, jednak umacnia się w stosunku do euro, funta i dolara. największych ruch obserwujemy na patrze USD/PLN, gdzie przekracza on 0,6%. . Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w środę do dolara, funta i euro
  • Złotówka pozostaje stabilna w ujęciu z frankiem szwajcarskim
  • Funt i dolar tracą około 0,6% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7330 zł 12.08.2020, godzina 17:40
Kurs euro EURPLN 4,4020 zł 12.08.2020, godzina 17:40
Kurs funta GBPPLN 4,8680 zł 12.08.2020, godzina 17:40
Kurs franka CHFPLN 4,0950 zł 12.08.2020, godzina 17:40

Kurs dolara w utrzymuje się w trendzie spadkowym

Podczas dzisiejszej sesji handlowej polski złoty umacnia się do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, wciąż obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa zmianie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w ruchu bocznym

Frank szwajcarski znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie. Jeżeli kupujący się nie uaktywnią, możliwe będzie ponowne zejście na wspomnianą strefę wsparcia przy 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego konsoliduje przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś nieznacznie pod kreską.Para walutowa EUR/PLN ponownie testuje strefę wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest możliwa. Niemniej należy pamiętać, że ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN atakuje opór przy 4,91 zł

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Niemniej w ostatnim czasie mogliśmy obserwować wyraźne odreagowanie. Wczoraj kurs po raz kolejny przetestował strefę oporowa przy poziomie 4,91 zł, skąd dziś obserwujemy reakcję podażową. Notowania dotarły aktualnie do lokalnego wsparcia przy 4,86 zł, jeżeli zostanie ono pokonane, przecena może przybrać na sile.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here