Kurs dolara, euro i funta mieszanie, frank w górę USD/PLN po 3,7085 zł
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka traci w ujęciu do franka, jednak umacnia się w stosunku do dolara i euro, z kolei funt pozostaje na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej z naszą krajową walutą?Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci dziś do franka szwajcarskiego
  • Kurs GBP/PLN utrzymuje się w rejonach poziomu odniesienia
  • Kurs dolara próbuje odrabiać straty
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7085 zł 20.08.2020, godzina 12:55
Kurs euro EURPLN 4,3855 zł 20.08.2020, godzina 12:55
Kurs funta GBPPLN 4,8655 zł 20.08.2020, godzina 12:55
Kurs franka CHFPLN 4,0688 zł 20.08.2020, godzina 12:55

Kurs dolara odrabia straty

Podczas czwartkowej sesji handlowej polski złoty nieznacznie umacnia się do dolara. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym. Sytuacja w długim terminie nie uległa więc zmianie, a obecnie obserwowany ruch w górę należy traktować jedynie jako dynamiczną korektę wzrostową.

Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większe odreagowanie może mieć miejsce. Aktualnie jednak notowania wróciły powyżej lokalnego oporu wynikającego z biegunowości mierzenia 61,8% Fibo, co moze zwiastować większe odreagowanie.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN w konsolidacji

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Jednak w ostatnich dniach możemy zauważyć wyraźną konsolidację. Podczas wczorajszej sesji notowania wybiły się powyżej horyzontalnej strefy przy 4,86 zł, jednak ruch w górę nie był kontynuowany. Dziś możemy obserwować mieszane nastroje, bazowym scenariuszem pozostaje konsolidacja.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN reaguje na wysokości wsparcia

Frank szwajcarski znajduje się dziś na 0,2% plusie. Wczoraj para walutowa również próbowała rosnąć, jednak prawie cały ruch w górę został wymazany do końca dnia. Stefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowym wsparciem, dopiero w przypadku jej pokonania, spadki mogą przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego balansuje w strefie przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego zakończył wczorajszą sesję na plusie, generując pro wzrostowy sygnał  świecowy – objęcia hossy na interwale D1. Niemniej na początku czwartkowej sesji nie widać kontynuacji wzrostów, EUR/PLN znajduje się 0,2% pod kreską. Strefa przy 4,39 zł pozostaje kluczowym wsparciem.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here