Kurs dolara, euro i franka w górę we wtorek 7 lipca, funt również zyskuje do złotego
Kursy walut we wtorek 7 lipca

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym polski złoty umacniał się do głównych walut. Niemniej we wtorek złotówka traci do euro, funta, dolara i franka. Najmocniejszy ruch widać na GBP/PLN, gdzie funt umacnia się ponad 1% do złotego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci ponad 1% do funta brytyjskiego
  • Złotówka osłabia się  także do franka, euro i dolara
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9570 zł 07.07.2020, godzina 17:35
Kurs euro EURPLN 4,4715 zł 07.07.2020, godzina 17:35
Kurs funta GBPPLN 4,9780 zł 07.07.2020, godzina 17:35
Kurs franka CHFPLN 4,2050 zł 07.07.2020, godzina 17:35

Kurs dolara poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar zyskuje dziś około 0,3% do złotego. Para walutowa USD/PLN ponownie testuje więc strefę oporową przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Wczoraj po raz kolejny mogliśmy obserwować odbicie, niemniej należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia górą.

W w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN wciąż poniżej 3,97 zł

Kurs funta GBP/PLN testuje geometrię

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wyraźne wzrosty podczas dzisiejszej sesji. Kurs GBP/PLN dotarł dziś do oporu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1.

Pomimo, że średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej, tak dynamika wzrostów w ostatnich dniach robi wrażenie. Kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł, który został roztrzaskany podczas dzisiejszej sesji. Warto też mieć na uwadze okrągły poziom 5 zł, dopiero jego przekroczenie może zmienić ukłąd sił na wykresie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN w testuje 1:1

Kurs euro do złotego w ruchu bocznym

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na plusie. Niemniej patrząc na wykres, notowania EUR/PLN utknęły w ostatnim czasie w rejonach oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Lokalnie obowiązuje więc ruch boczny, a na wyklarowanie się sytuacji musimy zaczekać.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN w konsolidacji

Kurs franka CHF/PLN powyżej 4,1850 zł

Frank szwajcarski zyskuje dziś blisko 0,5% do złotego. Para walutowa, podobnie jak wcześniej omawiany EUR/PLN, również znajduje się w rejonach ważnego oporu (dziś nieznacznie powyżej), przy 4,1850 zł. Jeżeli w najbliższych dniach zdoła się ona utrzymywała powyżej, możliwy będzie ruch w kierunku poziomu 4,24 zł. Z drugiej strony, cofnięcie poniżej może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna dlatego ciężko jest określić kierunek.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN ponownie powyżej oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here