Naga Markets

Kurs dolara, euro, funta i jena z perspektywy INGWe wtorkowe po południe, kurs dolara umacnia się wobec funta, euro, franka i walut z Antypodów. Brak istotny wydarzeń w kalendarzu makroekonomicznym daje dolarowi szanse zwiększenie pozycji long dzięki perspektywie zacieśniania polityki przez Fed, uważa ING.

Perspektywa ING dla dolara, euro, funta i jena

Ekonomiści ING uważają, że wycena zbliżającego się zacieśnienia przez Fed do przyszłotygodniowego posiedzenia FOMC powinna pozostać w dużej mierze bez zmian. Pogląd ten wspiera także brak wystąpień publicznych decydentów z Fed w okresie przed posiedzeniem.— Widzieliśmy tendencję rynku do wyprzedaży dolara w okolicach kluczowych publikacji danych (NFP, CPI), więc brak istotnych danych w okresie poprzedzającym posiedzenie Fed powinien dać pewną przestrzeń do odbudowy pozycji długich w USD, które zostały zlikwidowane w pierwszych dwóch tygodniach stycznia. Kolejny ponury dzień dla światowych akcji może również pomóc dolarowi znaleźć wsparcie – sugeruje ING.

Z kolei wsparcie dla euro, choć ograniczone, może przynieść now skok oczekiwań inflacyjnych. Decydująca zdaniem ING będzie jednak rozbieżność polityki EBC-Fed i w związku z tym analitycy oczekują, że na koniec tygodnia EUR/USD znajdzie się pod poziomem 1,14 USD.

W parze z funtem, kurs euro jest według ING na dobrej drodze do spadku pod poziom 0,8300. Dobre momentum funta szterlinga pozostaje bowiem odporne na szum polityczny z Wielkiej Brytanii i powinno takie pozostać do posiedzenia Banku Anglii (BoE) zaplanowanego na 3 luty br.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Kurs dolara do jena testował dziś poziom 115,00. Ekonomiści z ING uważają, że notowania USD/JPY mogą dalej zyskiwać w najbliższym czasie dzięki dzięki rosnącym rentownościom amerykańskich obligacji skarbowych. Kolejny poziom do testu znajduje się przy 116,00. Jena może natomiast wesprzeć niestabilność na rynku akcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here