Kurs złotego, ile kosztuje euro, dolar, funt i frankPolski złoty może zaliczyć ten tydzień do udanych. Po ostatnim rajdzie spadkowym PLN wreszcie odzyskuje siły. W ostatnich dniach nasza waluta zyskiwała mocno do dolara, franka i euro. Wyjątkiem jest funt brytyjski, który może zaliczyć ostatni rajd do najlepszych w ciągu ostatnich lat. Po tym jak na rynek spływają kolejne doniesienia odnośnie możliwego  porozumienia w sprawie Brexitu, kurs funta brytyjskiego zyskuje do wszystkich walut. Zobaczmy jak wyglądają kursy walut w sobotę i czego możemy spodziewać po weekendzie.


  • Kurs dolara poniżej 3,90 zł
  • Euro mocno zawraca, szansa na większe spadki?
  • Kurs franka już “tylko” po 3,90 zł!
  • Kurs funta mocno w górę, poziom 5 zł w zasięgu?

Kurs dolara nie zdołał utrzymać się powyżej 4 złotych

Notowania USDPLN nie zdołały utrzymać się powyżej poziomu 4 złotych, skąd rozpoczęły się wyraźne spadki. Pomimo, że początek tygodnia nie przyniósł większej zmienności, to pod jego koniec ruch w dół wyraźnie przyspieszył. Tym samym kurs dolara do złotego znalazł się na wysokości kluczowego wsparcia przy 3,90 zł. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, przecena może przybrać na sile. Wtedy też możliwe są spadki nawet w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego.

Wykres dolara
USDPLN interwał D1

Kurs euro poniżej kluczowego wsparcia. Sygnał spadkowy na EURPLN?

Patrząc na interwał dzienny kurs euro do złotego zdołał wybić kluczowy opór. Stefa przy poziomie 4,3150 zł wynikała z wcześniejszych reakcji ceny a także mierzenia 50% Fibonacciego. Dopóki kurs znajduje się poniżej – obowiązuje tendencja spadkowa z celem nawet na 4,2700 zł.

Wykres EURO
EURPLN interwał D1

Kurs franka po 3,90 zł. Chwilowy oddech dla frankowiczów?

Notowania CHFPLN po kolejnej nieudanej próbie wybicia górą strefy oporu przy 4,3950 zł zaczęły wyraźnie spadać. Spadki były kontynuowane również w ubiegłym tygodniu, przez co doszło do wybicia dołem kluczowego wsparcia. Strefa przy 3,93 zł stanowi linię szyi formacji podwójnego szczytu, wybicie poniżej oznacza, że mamy do czynienia ze spadkowym sygnałem z perspektywy klasycznej analizy technicznej. Poziom 3,93 zł pozostaje zgodnie z zasadą biegunowości kluczowym oporem, dopóki cena znajduje się poniżej – obowiązuje scenariusz spadkowy.

Wykres franka
CHFPLN interwał D1

Kurs funta wygranym tygodnia, silne wzrosty w stosunku do złotego. GBPPLN wkrótce po 5 złotych?

Kurs funta brytyjskiego jest niewątpliwie wygranym tego tygodnia. Po niezbyt dobrym początku ostatnie dwa dni przyniosły lawinowe umocnienie brytyjskiej waluty. Wszystko za sprawą pozytywnych doniesień odnośnie negocjacji w sprawie Brexitu. Termin wyjścia z bloku coraz bliżej i w końcu pojawiło się zielone światło do podpisania umowy, co prawda brakuje jeszcze konkretów, niemniej sam fakt chęci negocjacji jest bardzo pozytywnym sygnałem dla rynków. Technicznie GBPPLN odbił od kluczowego wsparcia przy 4,78 zł, aktualnie niewykluczony jest ruch w kierunku 5 zł.

Wykres funta
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here