Kurs złotego, ile kosztuje euro, dolar, funt i frankSpadki na polskim złotym nieznacznie wyhamowują. Na dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować spadki na dolarze i euro. Z kolei frank znajduje się w rejonach ceny otwarcia, natomiast funt brytyjski nieznacznie zyskuje do złotego. Wtorkowa sesja przynosi więc chwilowy oddech dla PLN. Sprawdźmy jak wyglądają kursy walut w poniedziałek wieczorem i czego możemy spodziewać się w nadchodzących dniach.


  • Kurs dolara cofa z tegorocznych szczytów
  • Euro mocno w górę, kurs powyżej 3,39 zł
  • Kurs franka po 4,0330 zł we wtorek 24 września
  • Kurs funta powoli zmierza w kierunku 5 złotych

Kurs dolara cofa z tegorocznych maksimów! USDPLN tylko przez chwilę powyżej 4 złotych

Notowania USDPLN cofają we wtorek z tegorocznych szczytów, tym samym kurs wraca poniżej poziomu 4 złotych. Pomimo, że ostatnie dni przyniosły spore osłabienie złotego, istnieje szansa na wykonanie większej korekty. Miejsca do spadków na USDPLN jest sporo, kluczowym wsparciem pozostaje dopiero strefa przy 3,8990 zł, gdzie w tym tygodniu pojawił się dynamiczny popyt.

Wykres GBPPLN
USDPLN D1

Euro odbija od oporu. Kurs EURPLN po 4,3780 zł

Patrząc na interwał dzienny kurs euro do złotego odbija od ważnego oporu. Dzisiejsza świeca D1 ma szansę zakończyć się formację przenikania, która może zwiastować spadki. Miejsca do wykonania korekty jest sporo, ponieważ ostatni ruch w górę został wykonany właściwie jednym ciągiem.

Wykres EURPLN
EURPLN D1

Kurs wciąż wysoko. CHFPLN blisko tegorocznych szczytów

Notowania CHFPLN znajdują się bardzo blisko tegorocznych szczytów. Wyjście powyżej poziomu 4 złotych doprowadziło do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Pomimo, że dziś wieczorem cena znajduje się na wysokości wczorajszego zamknięcia, to trzeba pamiętać, że tendencja jest w dalszym ciągu niekorzystna dla polskiej waluty. W przypadku wybicia zniesienia 78,6% (z interwału W1), należy spodziewać się przyspieszenia ruchu w górę. że Ważnym wsparciem pozostaje poziom 3,9130 zł. Bliżej wypada także wybity wcześniej poziom 4 złotych , który powinien działać jako podpora dla strony popytowej.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Funt podąża w stronę 5 złotych. GBPPLN przy 4,96 zł

Kurs funta brytyjskiego znajduje się dziś wieczorem w rejonach ceny zamknięcia z poniedziałku. Wyhamowanie nie oznacza jednak sygnału spadkowego, tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. W przypadku jej utrzymania istnieje szansa na atak okrągłego poziomu 5 złotych, gdzie znajduje się także mierzenie 88,6% Fibonacciego.

Wykres GBPPLN
GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here