Naga MarketsKurs dolara, euro, funta i AUD do końca tygodnia oczami strategów INGAnalitycy ING są zdania, że dolar w ujęciu ogólnym dalej będzie się osłabiał, co uzasadnia ogólny kierunek podróży dla rynków globalnych. Panuje jednak niepewność związana z Brexitem oraz zagrożenia dla unijnego pakietu naprawczego, co do końca tygodnia może utrzymać w szachu ryzykowne aktywa. Sprawdź, jak ING zapatruje się na USD, EUR, GBP i AUD do końca obecnego tygodnia.

USD: Trochę wytchnienia w obliczu europejskich przeciwności

Dowody na dalszy wzrost liczby zakażeń na całym świecie i nowe ograniczenia (wczoraj zamknięto szkoły w Nowym Jorku) ograniczają kolejny powszechny wzrost ryzyka na podstawie bardziej zachęcających wiadomości dotyczących szczepionek. Dolar ważony handlem cieszy się łagodnym odreagowaniem, chociaż niektóre waluty procykliczne – na czele z NOK – pozostają szeroko wspierane.

Zobacz też: Strategia – Twoje pierwsze spotkanie z rynkiem. Webinar z Wikingiem dziś o 20:00

Dziś kalendarz w USA obejmuje dane mieszkaniowe, indeks Philly Fed i wstępne liczby bezrobotnych, z których wszystkie mogą jednak mieć ograniczony wpływ na rynek, ponieważ inwestorzy nadal koncentrują się na czynnikach związanych z koronawirusem i wydarzeniach za oceanem – Brexicie i zagrożeniach dla pakietu naprawczego UE, który omówimy poniżej.

Pozostajemy zdania, że ​​ogólny kierunek zmian na rynkach światowych uzasadnia osłabienie dolara w ujęciu ogólnym, ale niepewność dotycząca tych dwóch czynników może sprawić, że aktywa ryzykowne będą w ryzach do najbliższego weekendu i na razie stracą w stosunku do dolara.

EUR: trwa walka o praworządność

Przywódcy UE mają dziś zorganizować wirtualne spotkanie, aby ponownie omówić pakiet pandemicznej pomocy (w ramach siedmioletniego budżetu UE i funduszu naprawczego) po tym, jak Węgry i Polska zagroziły zawetowaniem pakietu. Kluczowym punktem konfliktu jest ponownie praworządność, która nakłada na fundusze pewną warunkowość w oparciu o pewne demokratyczne standardy.

Nie widzimy szans na większy przełom w tej sprawie na dzisiejszym spotkaniu i konieczne mogą być dalsze negocjacje, z niepewnością, która może nadal ciążyć na euro i wspierać franka szwajcarskiego dzięki bardzo negatywnej becie dla nastrojów w UE.

W Europie Środkowo-Wschodniej złoty i forint mogą nadal znajdować się pod presją krótkoterminową i osiągać wyniki gorsze od czeskiej korony do czasu zawarcia umowy, co pozostaje naszym scenariuszem bazowym.

fpmarkets

GBP: Czekamy na sygnał

Doniesienia, że ​​Wielka Brytania i Kanada są bardzo blisko zawarcia umowy handlowej po Brexicie to niewątpliwie dobra wiadomość dla obu gospodarek, ale z niebezpiecznie uciekającym czasem przed umową handlową UE-Wielka Brytania, funt ma trudności z pozytywną reakcją na wiadomości.

Niektóre kraje UE podobno wezwały Komisję Europejską do poinformowania o swoich planach Brexitu bez porozumienia, co budzi wątpliwości odnośnie rzeczywistego stanu postępów w negocjacjach. Te dni będą kluczowe dla Brexitu i w każdej chwili możemy spodziewać się dużego ruchu na funcie.

AUD: Dobre dane o zatrudnieniu sprawiają, że większe zmniejszenie RBA jest jeszcze mniej prawdopodobne

Dane o zatrudnieniu w Australii za październik pokazały zaskakujący wzrost zatrudnienia o 179 tys. wobec konsensusu -27 tys. Jest to kolejny czynnik podkreślający mniej wyraźne załamanie gospodarcze w Australii niż w innych krajach rozwiniętych i – biorąc pod uwagę szczególne skupienie się RBA na dynamice zatrudnienia – sugeruje, że naszym zdaniem najprawdopodobniej nastąpił już szczyt luzowania banku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here