Kurs złotego, ile kosztuje euro, dolar, funt i frankOstatni tydzień zakończył się tragicznie do polskiego złotego. Od poniedziałku do czwartku zmienność była umiarkowana, jednak piątek całkowicie pogrążył polską walutę PLN. Niestety nie daje do dobrych prognoz na nadchodzący tydzień. Bardzo możliwe, że negatywny dla PLN sentyment, będzie kontynuowany. Sprawdźmy jak wyglądają weekendowe kursy walut i czego możemy spodziewać się w nadchodzących dniach.


  • Dolar coraz bliżej tegorocznych szczytów, w piątek umocnił się 0,92%!
  • Euro mocno w górę, kurs powyżej 3,37 zł
  • Frank szwajcarski drożeje, cena powyżej 4 złotych
  • Kurs funta coraz bliżej psychologicznej bariery 5 złotych
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3739 euro
USDPLN 3,9700 dolar
GBPPLN 4,9498 funt
CHFPLN 4,0061 frank

Kurs dolara bardzo blisko tegorocznych maksimów. USDPLN mocno w górę 

Notowania USDPLN zbliżają się do okrągłego poziomu 4 złotych. W ostatnim tygodniu kurs dolara zyskał 1,6% w stosunku do polskiej waluty. Technicznie wszystko wskazuje na dalsze wzrosty. Po weekendzie bardzo prawdopodobny jest atak na 4,0000 zł. Wsparciem pozostaje strefa przy 3,8990 zł, gdzie w tym tygodniu pojawił się dynamiczny popyt.

Wykres USDPLN
USDPLN D1

Dlaczego polski złoty tak mocno traci? Zobacz powód!

Euro z najwyższym zamknięciem tygodnia w tym roku. Kurs EURPLN powyżej 4,37 zł

Patrząc na interwał tygodniowy kurs euro do złotego zamyka się na najwyższym poziomie w tym roku! Jeśli obecny sentyment się utrzyma, bardzo możliwy jest ruch w kierunku nawet 4,4120 zł.Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,3150 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN W1

Kurs franka po raz kolejny powyżej 4 zł. CHFPLN w natarciu

Notowania CHFPLN ponownie wychodzą powyżej poziomu 4 złotych. Tym samym po weekendzie możliwy jest ruch w kierunku mierzenia 78,6%, gdzie wypadają szczyty z sierpnia tego roku. Z kolei ich pokonanie otworzy drogę do kolejnego współczynnika Fibo 88,6%. Ważnym wsparciem jest poziom 3,9130 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Funt wkrótce po 5 zł?. GBPPLN przyspiesza wzrosty

Kurs funta brytyjskiego zmierza w kierunku okrągłego poziomu 5 złotych. Ubiegły tydzień zakończył się wynikiem wynoszącym +1,5%. Jak widać na poniższym wykresie tendencja przyspiesza, dlatego jeśli obecny sentyment utrzyma się po weekendzie, atak na współczynnik 88,6% może odbyć się bardzo szybko.

Wykres GBPPLN
GBPPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here