Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) próbuje odreagować piątkowe osłabienie. Podbicie ryzyka w AzjiPoniedziałek przebiega z minimalnie mocniejszym dolarem, który próbuje odreagować piątkowe osłabienie wywołane “niedostatecznie dobrymi” danymi Departamentu Pracy USA (850 tys. etatów w sektorze pozarolniczym w czerwcu).

Kurs dolara umacnia się na szerokim rynku

W Azji widać lekkie podbicie ryzyka po zaskakująco słabym odczycie indeksu PMI dla usług w Chinach – Caixin spadł w czerwcu do 50,3 pkt. z 55,1 pkt., a także rosnących obawach o sytuację pandemiczną w Korei Południowej (władze przywróciły obowiązek chodzenia w maskach w Seulu). W temacie COVID to brytyjski premier Boris Johnson podjął decyzję o nie odwlekaniu po raz kolejny ostatniego etapu odmrażania restrykcji – i tak znikną one 19 lipca, co jest jednak krytykowane przez środowiska lekarskie. Wczoraj liczba nowych zakażeń wyniosła ponad 24 tys. i aż 173 tys. w ciągu tygodnia, co jest wzrostem o 67 proc. wobec tego samego okresu wcześniej.Dzisiaj w kalendarzu mamy Dzień Niepodległości w USA, stąd też płynność po południu i wieczorem może być ograniczona. W Europie mamy za to dzień z indeksami PMI dla usług. Ostateczny odczyt dla strefy euro wypadł na poziomie 58,3 pkt. wobec szacowanych 58,0 pkt., choć przełożenie tego na na notowania EURUSD powinno być niewielkie. Agencje cytują też wcześniejsze słowa przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego, które są nieco sprzeczne – Isabel Schnabel dała do zrozumienia, że bank centralny powinien pozwolić na przestrzelenie inflacji, a z kolei Klaus Knot wyraził obawy o szkodliwości takiego rozwiązania podkreślając, że nadzwyczajne działania stymulacyjne powinny zostać zakończone z końcem marca 2022 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed | kurs pzu | notowania amrest | giełda pgnig | korona szwedzka | kursy walut online | axi trader |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here