Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) powinien się umocnić w perspektywie długoterminowejW pierwszym kwartale 2021 r. doszło do dużej korekty euro, głównie w wyniku umocnienia się amerykańskiego dolara. Globalna gospodarka znajdowała się na solidnej, zsynchronizowanej ścieżce ożywienia, a nadzieje na rozwój handlu międzynarodowego i bodźce rządowe były znaczne. Obecnie po wielu spadkach, amerykańska waluta również powinna być na drodze do wzrostów.

Kurs dolara powinien wkrótce zyskać względem euro

Wprowadzenie szczepionek okazało się sukcesem, szczególnie w USA. Z pieniędzmi stymulacyjnymi w portfelach gospodarstw domowych i skrajnym optymizmem, aktywa spekulacyjne takie jak kryptowaluty czy akcje spółek technologicznych były w pełnym rozkwicie. W porównaniu do Unii Europejskiej, która poniosła fiasko w związku z wprowadzeniem szczepionek i recesją z podwójnym spadkiem, USA były najlepszym miejscem do działania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na dzisiejszym rynku napędzanym płynnością, ważne jest, aby podążać za pieniędzmi. Wśród inwestorów panuje obecnie konsensus, że rządowe bodźce w USA są przesadzone i że doprowadzą do niekontrolowanego skoku rentowności, taperingu (ograniczenia programu skupu aktywów) Fed i podwyżki stóp procentowych. W połączeniu z silną hossą towarową w pierwszym kwartale na ropie naftowej, zbożach i metalach, istnieje obawa, że inflacja będzie długotrwała, pomimo zapewnień Fedu, że jest ona “przejściowa”.

Przeważająca tendencja zdecydowanie przesunęła się w kierunku obaw, a inwestorzy zrównali dolara (EUR/USD) z ziemią, osiągając blisko 3-letni niski poziom w stosunku do euro. W Europie względna wielkość bodźców rządowych była karkołomna w porównaniu do administracji Bidena i Fedu Powella.

Dolar jest dobrym wskaźnikiem przepływów handlowych i w czasach kryzysu jest uważany za bezpieczną przystań, podobnie jak złoto. W związku z tym, że mutacje koronawirusa spustoszyły Azję i zagroziły solidnemu ożywieniu, złoto zyskało ostatnio na wartości, nawet pomimo rosnących rentowności obligacji. Dolar jeszcze na tym nie skorzystał, ale występuje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce to zrobi. Globalny handel rozwija się skokowo i popyt na dolara na całym świecie powinien ponownie wzrosnąć, przy czym wszystkie inne czynniki nie ulegają zmianie.

Rosnące stopy procentowe i inflacja będą szkodzić branżom kapitałochłonnym i akcjom zorientowanym na wzrost, które stanowią znaczną część indeksu Nasdaq, ze względu na wyższą stopę dyskontową dla ich długoterminowych przepływów pieniężnych. Według badań TD Securities, odpływ kapitału z Nasdaq, który ostatnio się zatrzymał, napłynął do Europy i rynków EM.

Poza początkowym wzrostem w marcu 2020 r., gdy COVID po raz pierwszy rozprzestrzenił się na świecie, w ciągu ostatniego roku dolar wykazywał tendencję spadkową w oczekiwaniu na duże, niezrównoważone deficyty budżetowe i handlowe oraz fatalne radzenie sobie Stanów Zjednoczonych z wirusem. Inwestorzy zaczęli inwestować w coraz bardziej zatłoczone transakcje, a popyt na dolara spadał. Teraz, gdy sytuacja odwróciła się zwłaszcza w kwestii szczepień i ponownego otwarcia, amerykański dolar może odbić się z dna i ruszyć w górę, umacniając się szczególnie względem euro.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje | cdprojekt akcje | kurs pekao | nasdaq akcje | bitcoin prognozy | notowania budimex | jak kupić ethereum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here