Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) odbija się i przekracza poziom 1,2016Apetyt na ryzyko przygasł, a za powód wskazuje się ostrzeżenie chińskiego regulatora przed bańkami na zagranicznych rynkach aktywów. Indeksy w Azji dołują, ignorując dobry wynik sesji w USA. Na FX korekta umacnia USD. Ropa WTI cofnęła się pod 60 USD/b.

Kurs dolara odrabia straty, słaby początek dnia dla złotego

Akcje w Chinach, Hongkongu i Japonii zaczęły spadać we wtorek po tym, jak przedstawiciel chińskiego nadzoru wyraził zaniepokojenie ryzykiem pęknięcia baniek na rynkach zagranicznych i powiedział, że Pekin analizuje skuteczne środki zarządzania napływem kapitału, aby zapobiec zawirowaniom na rynku krajowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Shanghai Composite traci dziś 1,2 proc., Hang Seng spada o 0,9 proc., a japoński Nikkei obniżył się o 0,86 proc.

Futures na S&P500 i Nasdaq100 zawróciły w dół po tym, jak wczoraj rynek kasowy zaliczył najlepszą sesję od 9 miesięcy. S&P500 zyskał 2,38 proc., a Nasdaq100 urósł o 2,89 proc.

Futures na niemiecki DAX spada o 0,2 proc.

Na rynku walutowym zduszenie wczorajszego risk-on przynosi odbicie USD. EUR/USD osunął się do 1,2016, GBP/USD spada do 1,3880.

RBA zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę kasową i cel dla rentowności 3-letnich obligacji skarbowych na 0,1 proc., a także utrzymał wielkość QE na poziomie 100 mld AUD. W komunikacie bank zauważył, że jest „gotowy do dalszych dostosowań swoich zakupów w odpowiedzi na warunki rynkowe”. AUD/USD jest lekko słabszy na 0,7753.

Słaby początek dnia dla złotego, który podchodzi do 4,54 za euro. USD/PLN jest pod 3,78.

Ropa WTI traci dziś 1,1 proc. i cofnęła się do poziomów nieco poniżej 60 USD za baryłkę przed kluczowym posiedzeniem OPEC+ w tym tygodniu. Tracą też metale, w tym miedź, srebro i złoto.

Bitcoin jest stabilny ok. 48600 USD po wzroście o 7 proc. w poniedziałek po raporcie Citi stwierdzającym, że najpopularniejsza kryptowaluta znajduje się w „punkcie krytycznym” i może stać się preferowaną walutą w handlu międzynarodowym.

Lider demokratycznej większości w Senacie przyznał, że Senat będzie starał się w tym tygodniu poddać pod głosowanie obecną ustawę pomocową o wartości 1,9 biliona dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs online | dolar notowania | dax notowania weekendowe | nasdaq | biomed notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here