Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) na fali, ale to funt (GBP/USD) jest rodzynkiemdoaUtrzymująca się niepewność robi swoje, widoczne rano zwyżki dolara nabrały tempa, chociaż w międzyczasie widoczna była próba korekty. To, że ostatecznie była ona krótka pokazuje tylko, że zapoczątkowana na początku tygodnia nowa fala aprecjacji amerykańskiej waluty może być kontynuowana w kolejnych dniach. Nawis “shortów” w dolarze otwieranych na przestrzeni ostatnich miesięcy jest duży, a o fundamentalne preteksty wytłumaczenia widocznego odreagowania nie jest trudno.

Dla przykładu – z opublikowanych dzisiaj szacunkowych PMI dla strefy euro i USA, bilans wypada na korzyść dolara (chociażby widać to po odczytach dla usług).

Kurs euro: EUR/USD

Na wykresie EURUSD złamanie strefy wsparcia 1,1695-1,1715 jest już dość widoczne. Teoretycznie rynek ma otwartą drogę do 1,1421-1,1492, chociaż wyobrażenie takiego spadku w kilka dni może być trudne. Z drugiej strony brakuje tzw. sesji wyładowania (ogromnej zmienności intraday), a scenariusz spadkowy może wspierać powrót korelacji z Wall Street.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta: GBP/USD

Rodzynkiem w foreksowym cieście był dzisiaj brytyjski funt, którego wsparły nieformalne doniesienia o dużej determinacji Brukseli do osiągnięcia porozumienia handlowego z Brytyjczykami, pomimo ostatnich kontrowersyjnych posunięć premiera Borisa Johnsona. Zdaniem rozmówców UE ma świadomość, że wejście na drogę prawną potrwa lata, a biznesowo na rozwodzie bez umowy stracą wszyscy. Zakulisowe rozmowy unijnego negocjatora (Barnier) w Londynie mają być kontynuowane w kolejnych dniach.

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie GBPUSD widać próbę powrotu ponad 1,2762, który jest istotnym oporem. W takiej sytuacji warto jednak bardziej polegać na linii trendu spadkowego, która przebiega w okolicach 1,28. Plotki i rewelacje wokół brexitu nie odwrócą zniżkowej tendencji, jeżeli nie poprawią się globalne nastroje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here