Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) minimalnie zyskuje i wynosi 1,1920. Na FX dominuje płytki handelIndeksy w Azji bez wyraźnego kierunku, pomimo rekordów na Wall Street. Na FX dominuje płytki handel, zmiany są kosmetyczne z lekką preferencją dolara. Bitcoin zatrzymał rajd w okolicy 34,5 tys. USD.

Kurs dolara minimalnie się umacnia, indeksy w Azji świecą na czerwono

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła świeże rekordy Nasdaq100 (14500,51 pkt.) oraz S&P500 (4290,61 pkt.), które kończyły dzień odpowiednio 0,98 proc. oraz 0,23 proc. powyżej poziomów odniesienia. Pod kreską znalazł się Dow Jones, którego notowania cofnęły się o 0,44 proc.Wzrostom sprzyjały niższe rentowności obligacji. We wtorek rano rentowności 10-letnich, amerykańskich papierów skarbowych oscylują wokół 1,48 proc.

Indeksy w Azji świecą na czerwono, a rynek wycenia ryzyka związane z nowym wariantem koronawirusa. Japoński Nikkei225 cofa się o niemal 1 proc., przy spadku Hang Seng o około 0,8 proc. Shanghai Composite traci 0,7 proc.

Ograniczenia dla turystów z Wielkiej Brytanii i obawy przed kolejną falą epidemii spychają do defensywy notowania spółek związanych z branżą turystyczną.

Na rynku walutowym inwestorzy zwracają się ku dolarowi, ale zmiany są niewielkie. EUR/USD utrzymuje się 1,1920.

Na rynku towarowym zjazd w okolice 72,80 zaliczyły notowania ropy WTI. Kurs cofnął się, gdyż rynek oczekuje zwiększenia limitów wydobycia przez kartel OPEC+. Notowania benchmarku Brent utrzymują się na poziomie 74 USD za baryłkę.

W okolicy 34,5 tys. USD rajd zatrzymał bitcoin. W poniedziałek cena kryptowaluty rosła o około 7 proc. Minimalną korektę. Do 2,1 tys. pkt. zalicza ETH/USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here