Naga Marketshttps://www.fxstreet.com/news/us-dollar-set-to-strengthen-again-before-long-ce-202105130624Indeks dolara osuwa się dziś o 0,3 proc. w następstwie wczorajszego testu 20-dniowej średniej. Ekonomiści Westpac uważają, że średnioterminowy trend spadkowy na DXY pozostanie w mocy. Analitycy Rabobank upatrują opór w okolicach 100-dniowej średniej, a Capital Economics wierzy w umocnienie USD.

  • Dolar odbił po publikacji danych o inflacji CPI w USA
  • Westpac i Rabobank uważają, że dolar pozostanie w niedźwiedzim trendzie
  • Najbliższe wsparcie dla indeksu DXY wypada przy 90,00

Indeks dolara utrzyma się w trendzie spadkowym

Analitycy z Capital Economics (CE) nie spodziewają się, że niedawne osłabienie dolara amerykańskiego będzie się utrzymywać. Wręcz przeciwnie, dolar umocni się wobec większości głównych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Podejrzewamy, że bardziej niż apetyt na ryzyko, względne rentowności będą nadal głównym czynnikiem wpływającym na dolara amerykańskiego w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak w przeciwieństwie do ostatnich kilku tygodni uważamy, że ostatecznie doprowadzą one do silniejszego dolara – prognozuje CE.

Ekonomiści Rabobanku również oczekują, że to kierunek rentowności obligacji nada ton dolarowi, zwłaszcza rentowności realnych.

Jeśli jednak Fed nadal będzie zapewniał, że wzrost inflacji jest przemijający, może to w najbliższym czasie doprowadzić do osłabienia dolara, uważa Rabobank. Opór dla indeksu DXY analitycy wyznaczyli na 100-dniowej średniej kroczącej, w okolicach 91,08.

Westpac spodziewa się natomiast, że Fed pozostanie przy swoich „przejściowych” działaniach, ograniczając potencjał wzrostu. Dlatego też, ich zdaniem, średnioterminowy niedźwiedzi trend indeksu DXY pozostaje niezmieniony.

— Podczas gdy najbliższa perspektywa dla DXY jest bardziej zachęcająca, średnioterminowy trend niedźwiedzi jest nadal niezmieniony. Metryki ponownego otwarcia strefy euro wyglądają z dnia na dzień coraz bardziej optymistycznie, a Komisja Europejska jest gotowa rozpocząć w lipcu wspólną emisję obligacji w ramach funduszu naprawczego – wskazuje Westpac.

fpmarkets

Sytuacja techniczna na DXY

Środowe dane wskazujące na wzrost amerykańskiej inflacji CPI w kwietniu umocniły dolara w koszyku walut indeksu DXY. Kolejnego dnia indeks wyznaczył nowy szczyt testując dynamiczny opór w postaci 20-dniowej średniej.

invest

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, notowania osuwają się po pozytywnym teście 20 SMA. Najbliższe wsparcie pozostaje stanowi strefa wokół okrągłego poziomu 90,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here