Podczas ostatnich sesji kurs dolara amerykańskiego względem polskiego złotego oscylował w wąskim zakresie, którego nazwać można było nawet niewielką konsolidacją. W tym momencie para USDPLN dociera do poziomu 4,19 PLN, który jest bardzo ważnym poziomem dla pary z polskim złotym. W tym momencie inwestorzy będą musieli obserwować dalsze reakcje pary USDPLN, ponieważ w ciągu następnych kilku godzin powinna na wykresie H1 zostać rozstrzygnięta sytuacja co do dalszego ruchu. Czy to jest dobry moment na głębszą korektę amerykańskiego dolara?


Kurs dolara spada do opisywanego celu – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego w końcu spada do lokalnego wsparcia cenowego,
  • Inwestorzy mogą zauważyć przy okazji wyłamanie zakresu ceny uśrednionej,
  • Może to oznaczać zmianę sekwencji na spadkową oraz szanse na dalsze spadki.

Inwestorzy handlujący na parze USDPLN w końcu doczekali się spadku dolara amerykańskiego względem polskiego złotego. Długo mowa była o potencjalnym zejściu do poziomu 4,19 PLN – 4,20 PLN, jednak w ciągu ostatnich sesjach para nie wykazywała żadnej tendencji wskazującej na możliwy spadek. W końcu jednak widać na wykresie H1 zejście – oraz krótkoterminową zmianę sekwencji. Przy okazji zejścia do lokalnego wsparcia, które jest i sekwencją dla dalszego wzrostu – widać, że rynek przełamał zakres ceny uśrednionej (sma 88-okresowa). To oznacza, że z klasycznej metodologii simple swing oraz standardowego, konserwatywnego podejścia wygenerowało to sygnał spadkowy.

Oczywiście, aby został on jednoznacznie potwierdzony, rynek nie może ponownie znaleźć się powyżej tego zakresu – a więc na chwilę obecną i poziomu 4.25 PLN. Wszystko jednak póki co wskazuje na możliwość dalszego spadku, jednak wcześniej dobrze, aby para USDPLN przetestowała jeszcze zakres samej średniej. Celem dla pary może być zatem najpierw 4,24 PLN – następnie okolice 4,16 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 26.03.2020
Kurs dolara USDPLN H1 26.03.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here