Kurs dolara dociera do 3,97 PLN. Rynek USD/PLN buduje szansę na atak górnych ograniczeńKurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej wobec polskiego złotego pochodzi ponownie do zakresu oporu. Para USD/PLN oscyluje zatem w zakresie 3,97 PLN, jednak nie można powiedzieć, aby rynek ten potwierdził wyłamanie oporu. Po raz kolejny wyjście powyżej strefy skutkuje rychłym cofnięciem – jednak patrząc na rynek z perspektywy ostatnich sesji, coś może przemawiać na korzyść pozycji długich. Spójrzmy zatem na rynek dolara amerykańskiego z perspektywy wykresu H4.


Kurs dolara amerykańskiego zbiera siły do dalszych wzrostów? Para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego ponownie podchodzi ponad opór intraday
  • Rynek USD/PLN jednak nie utrzymuje się powyżej tego zakresu
  • Szanse jednak na podtrzymanie ruchu wzrostowego są relatywnie duże
  • Czy jednak dolar wykorzysta szansę na dalsze podejścia?

Rynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego w ostatnich sesjach nie dostarcza zbytnich emocji osobom, które ten rynek obserwują czy też na tym rynku po prostu – handlują. Na razie cały czas zakres 3,97 jest barierą dla popytu oraz szansą dla podaży za każdym razem, gdy tylko wykres zbliży się do tej strefy. Nic dziwnego nie jest jednak w tym, że rynek nie może poradzić sobie z dalszymi wzrostami – jeśli nawet górne ograniczenia nie mogą być utrzymane po wcześniejszym wybiciu.

Jednak – patrząc na wykres z perspektywy interwału czasowego H4 widać, że za każdym razem, kiedy tylko rynek cofa z wcześniej testowanego oporu – utrzymuje swoje dolne ograniczenia. Wzór ten nasuwa jeden wniosek – wyższe dołki mogą sprawić, że rynek ten może nadal wzrastać. Jednak warto obserwować zakres 3,9455 PLN, który nie powinien być przekroczony, jeśli dolar amerykański wobec polskiego złotego ma nada rosnąć.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 02.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 02.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here