Pliki dolarów amerykańskichKurs dolara amerykańskiego wobec polskiej złotówki podczas porannego handlu w środę rośnie. Para USD/PLN oscyluje wokół ceny 3,8448 PLN odchodząc pod górne ograniczenia stworzonego już kilka sesji temu boxa. Oznacza to możliwość wybicia ostatniej konsolidacji oraz wygenerowani większego ruchu ku górze, zgodnego z podejściem średnioterminowym, które wskazuje nawet na test 3,8989 jako poziom docelowy przed większymi ruchami spadkowymi. Warto w takim układzie przygotować się pod potencjalne ruchu – patrząc na wykres H4 pary. 


Od miesiąca czasu oczekiwana jest zwyżka na parze USD/PLN, podczas kiedy ta – urządziła sobie konsolidację tworząc boxa wskazującego na możliwość bycia re-akumulacyjnym przedziałem cenowym. I faktycznie, póki co scenariusz ten zaczyna być realizowany, podczas gdy kurs dolara amerykańskiego podchodzi pod strefę oporową znacznie oddalając się od dolnego ograniczenia boxa. W tym momencie sentyment wzrostowy ponownie gości na parze, a kurs polskiego złotego ma ponownie szansę na średnioterminowe osłabienie się względem dolara. Spójrzmy na wykres H4.

Kurs dolara wzrasta – para USD/PLN na wykresie H4

Z perspektywy H4 oraz poniżej dodanego wykresu pary USD/PLN wraz z oznaczonymi na nim najważniejszymi poziomami – widać, że presja popytowa zaczyna się uaktywniać. Zakres konsolidacyjny to poziom 3,8181 PLN a jego górne ograniczenie znajduje się na poziomie 3,8458 PLN, gdzie właśnie znajduje się para. Warto pamiętać, że samo podejście jeszcze nie świadczy o wybiciu – warto wyczekać testu najbliższych poziomów wspólnych dla pary tak, aby osiągnąć jak najlepsze risk ratio dla pozycji długich w przypadku faktycznej realizacji scenariusza wzrostowego. Celem dla całości ruchu jest poziom 3,8989 PLN który powinien być osiągnięty w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy – czyli około 7 tygodni handlowych.

wykres Kurs dolara USDPLN 15 Maja 2019
Kurs dolara USDPLN 15 Maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here