Kurs dolara dociera do 3,7580 PLN. USD/PLN coraz bliżej zakresu docelowegoAmerykańska waluta podczas ostatnich sesji zdecydowanie realizowała część planu wzrostowego, który wytyczany był dla rynku dolara do złotego. W tym momencie para walutowa USD/PLN oscyluje na zakresie 3,7580 PLN co oznacza, że parę dzieli niecałe 1,20 PLN do tego, by w pełni osiągnąć to, na co można było oczekiwać od przynajmniej dwóch ostatnich tygodni. Warto zatem będzie przyglądać się kolejnym sesją dolara amerykańskiego, czy rynek faktycznie wypełni ruch wzrostowy – bez większych układów korekcyjnych w pomiędzy czasie.

  • Dolar amerykański wobec polskiego złotego podczas kolejnego tygodnia nadal rośnie
  • Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się dla kursu pary walutowej USD/PLN pro-wzrostowo
  • W tym momencie rynek dociera do zakresu 3,7580 PLN i wszystko wskazuje na możliwość podtrzymania ruchu
  • Celem dla kursu USD/PLN nadal jest zakres 3,77 PLN dla kolejnych sesji handlowych

Notowania dolara amerykańskiego nadal w formie – rynek USD/PLN na wykresie H4

W tym momencie widać, że rynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego mimo nieco słabiej wykonywanych zasięgów nadal trzyma się opcji pro-wzrostowej. Notowania pary walutowej USD/PLN sięgają niemal zakresu 3,76 PLN, a to oznacza, że do całkowitego targetu naprawdę niewiele w tym momencie pozostaje. Z jednej strony to dobra informacja, ponieważ całkowity target dla dolara amerykańskiego stoi na wyciągnięcie ręki. Z drugiej zaś sprawia, że zasięg wykonywanego ruchu może zostać znacznie ograniczony podczas kolejnych sesji – jeśli amerykańska waluta po osiągnięciu celu nie będzie wykazywać dalszych sygnałów wzrostowych.

Warto zatem obserwować dalszy rozwój sytuacji na dolarze amerykańskim wobec złotego – zwłaszcza, jeśli bylibyśmy dziś świadkami wypełnienia wspominanego już targetu docelowego na poziomie 3,77 PLN. Siła dolara amerykańskiego powoli zatem może słabnąć.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 18.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 18.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here