kwadraty z napisem usdcadKurs dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego podczas środowej sesji w godzinach popołudniowych rośnie. Para USD/CAD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 1,34750 co wskazuje na podejście pod górne ograniczenia trwającej jeszcze konsolidacji – widocznej z interwału czasowego H4. Warto zwrócić uwagę na obecną sytuację – gdzie dobre miejsce może przeobrazić się w dobry setup krótkoterminowy. 


Obecnie rynek od dłuższego czasu nie ma siły na kontynuację wzrostów – co szczególnie widoczne jest po przedziale cenowym górnego ograniczenia obecnie trwającej konsolidacji. Kilka razy testowany poziom 1,35300 nadal nie ustępuje a przez to też sentyment pary USD/CAD nadal pozostaje neutralny. Ostatnie podejście jednak wskazywać może, że tendencja może ulec zmianie – jeśli tylko dobrze rozplanuje się schemat jaki może para wykonać – można i dołączyć do uwolnienia się kursu dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego.

Kurs dolara umacnia się – para USD/CAD na wykresie H4

Z perspektywy interwału czasowego H4 – para USD/CAD ma spory potencjał na kontynuowanie wzrostów jednak zanim to nastąpi inwestorzy oczekiwaliby wystąpienia choć niewielkiej korekty aby móc odpowiednio dołączyć do scenariusza wzrostowego. A takim scenariuszem mogłoby być zejście do poziomu 1,34410 CAD, gdzie oczekiwane byłoby nie tylko wyhamowanie spadków, ale i wystosowanie z tych okolic kontry na wybicie dotychczasowej konsolidacji. Celem wówczas miałby być poziom 1,35300, który jest w tym momencie ciekawym celem dla kilku następnych sesji handlowych. Nie ma w tym momencie gwarancji, czy para wykona zejście tego typu, jednak warto obserwować wykres, ponieważ przy uwzględnieniu 20 pipsowego stop lossa oraz nieco ponad 80 pipsowego take profit risk ratio dla pozycji wynosi 4:1 wyliczając w to niewielkie koszta transakcyjne dla pary.

wykres Kurs dolara USDCAD 15 Maja 2019
Kurs dolara USDCAD 15 Maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here