CC Autor: Zack McCarthy

Kurs dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego podczas porannych godzin handlu poniedziałkowej sesji nadal pozostaje w konsolidacji. Para USD/CAD oscyluje wokół poziomu 1,34360 USD w dalszym ciągu wykazując tendencje konsolidacyjną. Nic od dłuższego czas na parze się nie zmieniło, jednak warto zauważyć, że obecne ruchy ropy naftowej wskazują na zmianę tendencji a co za tym idzie – korelacja ujemna do pary USD/CAD również powinna reagować. Spójrzmy w tym momencie na wykres H4 pary. 


Kurs dolara nadal silny – para USD/CAD na wykresie H4

Zakres drugiej połowy kwietnia do obecnego momentu to jedno wielkie pasmo konsolidacyjne na parze USD/CAD. W tym momencie ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy nadal tendencja wzrostowa – podobnie jak to miało miejsce praktycznie od początku roku – pozostanie niezmieniona. Widać jednak, że poziomy 1,33770 USD oraz 1,35000 USD stanowi dla pary zakres konsolidacji.

W takim układzie nie pozostaje nic innego jak nadal handlować “od bandy do bandy” czyli handlować w oparciu o górne i dolne ograniczenie pary. Aktualnie nadal silny kurs dolara amerykańskiego sprawia, że para znajduje się po środku ruchu – nadal nie dochodząc do ważniejszych miejsc. Jednak, jeśli para zbliży się w bliskie okolice poziomu oporowego – do którego ma najbliżej, wówczas można będzie mówić o kolejnej próbie pozycji krótkich. Zwłaszcza w kontekście skorelowanego ujemnie rynku ropy naftowej, który dotarł właśnie w okolice wsparcia patrząc z wyższego interwału czasowego.

wykres Kurs dolara USDCAD 27.05.2019
Kurs dolara USDCAD 27.05.2019

To może dla pary USD/CAD oznaczać spadki – jeśli tylko ceny ropy zaczną na nowo odbijać. Dlatego warto skupić się w kontekście pary na podejściu w górne ograniczenia oraz handlu na krótką pozycje jeśli tylko jakakolwiek reakcja na parze zajdzie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here