Zwitek banknotów dolara amerykańskiego (USD)Kurs dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego podczas popołudniowej sesji wtorkowego handlu spada. Wyraźnie przecenia się dolar – dlatego też para USD/CAD obniża swoje notowania zbliżając się do dolnego ograniczenia. W tym momencie widać wyraźny odwrót sentymentu od dolara amerykańskiego nawet wobec reszt głównych walut, dlatego oczekuje się testu linii trendu – która może dać dobry sygnał do dalszych wejść. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/CAD aby ocenić potencjalne scenariusze. 


Kurs dolara spada – para USD/CAD na wykresie H4

Od pary już od dłuższego czasu – również uwzględniając ostatnie analizy pary USD/CAD – oczekuje się od dolara amerykańskiego względem dolara kanadyjskiego testu linii trendu. Następnie, jeśli dojdzie do takiego testu i zostanie ten poziom zrespektowany przez cenę – wówczas oczekiwać się będzie ataku na górne ograniczenie strefy konsolidacji. Występuje ono w przedziale ceny 1,35000 CAD – 1,35300 CAD co stanowiłoby potencjał zasięgu pary USD/CAD nawet 120 do 140 pipsów. Z kolei pozycje obronne typu stop loss są w chwili obecnej relatywnie wąski jeśli chodzi o stosunek zysku do ryzyka (risk ratio), ponieważ wynosić powinny około 20 do 35 pipsów. W tym układzie risk ratio dla pozycji typu long kształtuje się na poziomie 4,5:1 wliczając w scenariusz koszta transakcyjne.

wykres Kurs dolara USDCAD 21.05.2019
Kurs dolara USDCAD 21.05.2019

Zdaje się, że dolne poziomy oznaczonego na powyższym wykresie boxa stanowią potencjał dobierania pozycji długich, czyli tak zwaną re-akumulację na strefie. Oczekuje się wypełnienia całości scenariusza w ciągu najbliższych 2 tygodni handlowych, czyli koło 10 sesji handlowych. Naturalnie negacją scenariusza będzie moment, w którym dolne ograniczenie zostanie jednoznacznie wybite – co oznaczać będzie znaczą słabość pary i możliwość testów poziomów oddalonych od dolnego ograniczenia nawet o kolejnych 10 pipsów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here