Kurs dolara amerykańskiego podczas wczesnych godzin handlowych piątkowej sesji traci do dolara kanadyjskiego. Para USD/CAD oscyluje wokół ceny 1,33540 CAD podczas pisania analizy, wskazując na próbę wyhamowania spadków oraz wygenerowania ruchu wzrostowego na korektę ostatnich spadków. Mimo możliwej korekty inwestorzy oczekują raczej dalszych spadków pary USD/CAD, jednak dobrze by ta wcześniej wkroczyła w zakres poziomu oporowego, który może wygenerować dalsze spadki na parze. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary aby ocenić najbardziej prawdopodobny scenariusz.


Kurs dolara amerykańskiego traci – para USD/CAD na wykresie H4

W tym momencie na wykresie H4 pary USD/CAD – czyli oddalonym spektrum widzenia – wyrysowuje się potencjalny scenariusz na następne sesje handlowe, który rozegrany może zostać zarówno z niższego jak i nieco wyższego time frame’u. Mowa w nim o dalszym potencjale spadkowym, jednak wcześniej para powinna wykonać korektę ostatnich spadków nim finalnie będzie z czego dobierać parę na dalsze osłabienie.

Dobrym poziomem do dalszych spadków jest strefa 1,34070 CAD, która wyrysowana została na podstawie sekwencji, która obecnie stanowi nada układ wspierający dalsze spadki. Para USD/CAD jeśli dobrze to poziomu oporu – wówczas oczekiwać się będzie zejścia – czyli dołączenia do sekwencji spadkowej. Celem dla pozycji krótkich będzie wówczas poziom 1,3320 CAD, czyli okolice dołka z 22 kwietnia obecnego roku. Będzie to poziom, który bez większych problemów powinien wyhamować dalsze spadki oraz wywołać kolejną falę korekty pary USD/CAD.

wykres Kurs dolara USDCAD 07.06.2019
Kurs dolara USDCAD 07.06.2019

Oczywistą negacją scenariusza spadkowego będzie moment, w którym para wybije poziom oznaczony na powyższym wykresie jako miejsce wspierające dalsze spadki. Wówczas mówić się będzie o dalszych podejściach oraz powrocie w zakres konsolidacyjny, który toczył się na parze od połowy kwietnia obecnego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here