napis na klawiaturze USDJPYKurs dolara amerykańskiego wobec japońskiego jena podczas piątkowych notowań wyraźnie traci. Para USD/JPY wpierw dociera do istotnego poziomu oporowego, następnie spada w okolice lokalnego wsparcia cenowego. Jednak czy wsparcie wytrzyma kolejne zejście, przed mocniejszymi spadkami? Zdaje się, że inwestorzy w tym momencie wyczekują spadków pary – przynajmniej do poziomu z początku kwietnia. Short gotowy do zainicjowania? 


Długi okres konsolidacji pary USD/JPY na przedziale pasma 112.012 a 111.770 to okres, w którym inwestorzy rynku walutowego zgasili swój entuzjazm oraz apetyt na dalsze wzrosty. To oznacza, że sytuacja ta może zostać wykorzystana przed drugą stronę a co za tym idzie – wykorzystane mogą zostać pozycje krótkie z celem kwietniowych dołków. Co prawda poziomy te nie są szalenie oddalone od obecnego oscylowania wykresu, jednak i na taki scenariusz warto odpowiednio zareagować. A wykres w tym momencie również może mówić – tu i teraz. Spójrzmy zatem na wykres H1 aby ocenić potencjalny zasięg.

Kurs dolara spada – para USD/JPY na wykresie H1

Scenariusz zdaje się podczas obecnego układu bardzo prosty. W tym momencie, kiedy para w godzinach porannych przetestowała poziom 112.000 jednocześnie potwierdziła ten poziom jako bardzo istotny – opór. Dlatego nie pozostaje nic innego jak wykorzystać obecną sytuacje na zasadzie tu i teraz oraz spojrzeć, czy nie wygenerowany został sygnał spadkowy z celem dla pozycji krótkich na strefie 110.415. Może to stanowić od obecnej ceny nawet 110 pipsów potencjalnego zysku wobec nie więcej jak 20 pipsów pozycji obronnej typu stop loss. Take profit powinien wówczas zostać osiągnięty na parze USD/JPY w ciągu najbliższych 2 sesji handlowych. Kurs dolara ma szansę na dalsze tracenie względem japońskiego jena.

wykres Kurs dolara USDJPY 26 kwietnia 2019
Kurs dolara USDJPY 26 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here