Kurs dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego podczas poniedziałkowej sesji handlowej broni wsparć. Para USD/CHF oscyluje wokół poziomu 0,99925 CHF co wskazuje na obronę ostatniego poziomu wsparcia – który jeszcze do niedawna był dla pary ważnym poziomem oporowym. Zmiana jednak oporu we wsparcie wskazuje, że para ma potencjał do podejścia ku górze jeszcze raz nim szansa na powrót do spadków będzie ponownie większa. Spójrzmy w takim układzie na wykres H4 pary, aby ocenić potencjał wzrostu i dalszej kontynuacji spadków. 


Kurs dolara nadal broni – para USD/CHF na wykresie H4

W ostatnim czasie spadki na parze zdawały się być tylko formalnością. I rzeczywiście – para USD/CHF spadała w ciągu ostatnich tygodni relatywnie mocno sprawiając, że czas na pojawienie się korekty jest relatywnie duża. Ta rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, kiedy to para finalnie przełamała najbliższe poziomy oporów potwierdzające te miejsca jako miejsca wspierające wykres w dalszych wzrostach.

W tym momencie jednak jeśli para ma faktycznie dalszy potencjał spadkowy – wówczas obecne rejony są ostatkiem podejść, nim finalnie wykres ponownie nie zacznie spadać. Z technicznego punktu widzenia dobrym miejscem docelowym dla pozycji długich a jednocześnie dla strefy re-akumulacji pozycji krótkich będzie poziom 1,00300 CHF. Wówczas, po ówczesnym dotarciu do tych poziomów – warto obserwować czy para nie wygeneruje kolejnego sygnału spadkowego.

wykres Kurs dolara USDCHF H4 17.06.2019
Kurs dolara USDCHF H4 17.06.2019

W pierwszej kolejności jednak warto rozegrać dalsze podejście ku górze, ponieważ obecne risk ratio rozkłada się bardzo korzystnie dla pary USD/CHF. Oczekuje się chwilo jeszcze dalszego umocnienia dolara amerykańskiego oraz niewielkiego osłabienia kursu franka szwajcarskiego. Warto obserwować obecnego boxa, który został wytworzony podczas dzisiejszej sesji handlowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here