Akcje spółki PGNiG notowania spadają 3 miesiąceKurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji handlowej nadal nie odpuszcza względem kursy franka szwajcarskiego. Para USD/CHF na wykresie H4 dociera do ważnego wsparcia cenowego i oczekuje się nieznacznego odbicia oraz dalszej kontynuacji spadków. Czy tak się stanie w tym momencie ciężko powiedzieć, jednak zdaje się – że ten schemat jest najbardziej racjonalny w perspektywie kolejnych kilku sesji handlowych. Patrząc na sentyment widać, że nawet podczas lepszych dni dla kursu dolara amerykańskiego para USD/CHF nie była w stanie zbytnio podchodzić – dlatego oczekuje się w tym momencie szybkich spadków, kiedy dolar jest pod presją sprzedażową. 


Kurs dolara spada – para USD/CHF z możliwym odbiciem na H1?

Para USD/CHF na wykresie H4 wyraźnie przedstawia obecną sytuację pary – zejście po mocnych podejściach, wyhamowanie w strefie wsparcia lokalnego – oraz narzucony na poniższy wykres schemat, który oczekiwany jest do zrealizowania. Oczekuje się od kursu dolara dalszego osłabienia, a od kursu franka wykorzystania sytuacji i zejścia finalnie pary do poziomów 0,98860 CHF. Jednak zanim para będzie w stanie zejść – dobrze byłoby gdyby para wcześniej jednak wykonała ruch ku górze tak, aby było z czego dołączać do wspomnianych już pozycji krótkich.

W tym momencie przedstawiony schemat wydaje się najbardziej prawdopodobny do zrealizowania przez parę USD/CHF – dlatego warto obserwować parę w kontekście podejścia (1) oraz dalszej kontynuacji spadków (2) wybijające lokalne – widoczne na poniższym wykresie – dołki. Schemat ten byłby klasyczną metoda korekty ostatnich spadków dającą możliwość dobrego miejsca do re-dystrybucji pary, dlatego warto oczekiwać tego typu scenariusza. Negacja dalszych spadków będzie dopiero moment, w którym para znajdzie się powyżej strefy 0,99620 CHF.

wykres Kurs dolara USDCHF 05.06.2019
Kurs dolara USDCHF 05.06.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here