Kurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej wobec szwajcarskiego franka umacnia się. Para USD/CHF broni bardzo ważne wsparcie oscylując wokół poziomu 0,98300 CHF. Inwestorzy od dawna oczekiwali spadków, które para doświadczyła – a co za tym idzie, w tym momencie oczekuje się znaczne odbicia, jednak za wcześnie jeszcze, aby mówić o wygenerowaniu jakiejkolwiek struktury pozytywnej. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wyczekać testu ponownego obecnych wsparć. Spójrzmy zatem na wykres pary z interwału H4, aby ocenić najbardziej prawdopodobny sygnał dla pozycji typu long.


Kurs dolara amerykańskiego w natarciu – Para USD/CHF na wykresie H4

W tym momencie długo oczekiwane spadki stały się w końcu rzeczywistością. Już od kilku analiz para wykazywała tendencje spadkowe mimo, iż w pewnym momencie kurs szwajcarskiego franka bronił się zaciekle. Jednak do przełamania trzech wsparć z perspektywy D1 doszło – a para znalazła się tym samym z testem na strefie 0,98000 CHF.

Spadki zostały co prawda wyhamowane oraz pierwsza reakcja popytowa się pojawiła – jednak nadal w kontekście ostatnich spadków mowa będzie jedynie o wykonywanych korektach ruchu spadkowego. Dlatego też – aby rozegrać podejścia ku górze, które są możliwe, warto poczekać, aż para USD/CHF zejście jeszcze raz w okolice wsparcia widocznego na poniższym wykresie. Jeśli wsparcie zostanie ponownie utrzymane – lub stworzony zostanie wyższy dołek, wówczas pozycje długie będą zasadne na rozegranie korekty. Celem wówczas byłby poziom 0.98600 CHF a stop loss musiałby znajdować się pod dołkiem. Oznaczałoby to potencjał dla pozycji długich około 60 pipsów do nie więcej niż 20 pipsów pozycji obronnej. Risk ratio w tym przypadku wynosiłby 3 do 1 wliczając w to ówcześnie koszta transakcyjne.

wykres Kurs dolara USDCHF 21.06.2019
Kurs dolara USDCHF 21.06.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here