Kurs dolara do złotego (USD/PLN) po 3,7160 zł w poniedziałek 21 grudniaW poniedziałek możemy obserwować odwrót od polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie USD do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs dolara do złotego w górę na początku tygodnia

Patrząc technicznie na notowania USD/PLN na interwale tygodniowym, w ostatnim czasie mogliśmy obserwować serię strat. Niemniej w minionym tygodniu doszło do wyhamowania przeceny, a po weekendzie kupujący próbują przejąć przewagę.

Korekta wzrostowa jak najbardziej ma prawo się pojawić po tak silnych spadkach, niemniej w długim terminie na kursie dolara do złotego obowiązuje trend spadkowy. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,79 zł, z kolei wsparcie znajduje się dopiero w rejonach  3,52 zł, gdzie wypada szerokie mierzenie 78,6% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

– Powrót do nastawienia risk-off powoduje odwrót inwestorów od walut uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym od polskiego złotego, oraz ucieczkę w kierunku tzw. bezpiecznych przystani. O nastrojach inwestorów decyduje nie optymizm powiązany z wprowadzeniem szczepionki na rynek, lecz pesymizm związany z rosnącą liczbą zakażeń  – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Spadki na EURUSD na początku nowego tygodnia

Kurs USD/PLN odrabia straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy solidne odreagowanie. Jeżeli podbicie zostanie utrzymane, istnieje szansa na test oporu przy 3,77 zł. Dopiero pokonanie tego poziomu mogłoby doprowadzić do silniejszego odreagowania. Niemniej pomimo dynamicznej reakcji popytowej, trend w długim terminie pozostaje spadkowy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here