Kurs dolara do złotego (USD/PLN) po 3,6851 zł w środę 23 grudniaDziś do południa możemy obserwować mieszane nastroje o niższą zmienność na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka umacnia się względem franka i dolara, jednak traci do euro i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie USD do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs dolara do złotego na minusie w środę

Pomimo, że ten tydzień na kursie dolara do złotego rozpoczął się wzrostów, tak w środku tygodnia możemy obserwować niezdecydowanie. Świeca W1 ma biały korpus, jednak również sporych rozmiarów cień górny, co nie zachęca do wzrostów. Ponadto biorąc pod uwagę obowiązujący trend spadkowy, kupującym może być ciężko wykonać większą korektę. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,79 zł. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, sprzedający powinni przewagę.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

 – W trakcie dzisiejszej sesji poznamy stopę bezrobocia za listopad (oczek. 6,2%). Globalny kalendarz zawiera m.in. zamówienia na dobra trwałe z USA (14:30) czy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Z rynkowego punktu widzenia PLN nieznacznie osłabia się jednak zarówno aktywność rynku jak i dynamika ruchu są mocno ograniczone – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pozostaje w trendzie wzrostowym, wsparcie przy 1,2160 USD powstrzymuje spadki

Kurs USD/PLN pod kreską

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, notowania od kilku sesji znajdują się w korekcie wzrostowej. Niemniej długoterminowy trend pozostaje spadkowy, dlatego też sprzedający mogą uaktywnić się w każdej chwili. Kluczowym oporem w krótkim terminie pozostaje strefa przy 3,77 zł, gdzie wypadają historyczne reakcje cenowe. Jeśli chodzi o wsparcia, trzeba wiąć pod uwagę ostatnie minima z ubiegłego tygodnia.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta wzrosną do 1,3608 USD – prognozuje CMC Markets
Następny artykułWig20 zyskuje po dwóch godzinach środowej sesji 0,6%. Allegro zyskuje 2,65%!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here