Kurs dolara do złotego (USD/PLN) po 3,6762 zł we wtorek 22 grudniaPo wczorajszej przecenie, polski złoty także dziś traci w ujęciu  z dolarem, euro i frankiem. Nasza krajowa waluta umacnia się jedynie względem funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie USD do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs dolara do złotego umacnia się na początku tygodnia

Jeśli spojrzymy na notowania USD/PLN na interwale tygodniowym, w ostatnim czasie mogliśmy obserwować serię strat. Niemniej w minionym tygodniu doszło do wyhamowania przeceny, a po weekendzie kupujący próbują odzyskać kontrolę.

Korekta wzrostowa oczywiście ma prawo się pojawić po tak silnych spadkach, niemniej w długim terminie na kursie dolara do złotego obowiązuje trend spadkowy. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,79 zł, z kolei ważne wsparcie znajduje się dopiero w rejonach  3,52 zł, gdzie wypada szerokie mierzenie 78,6% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

– Po południu dolar wymazał zdecydowaną część wcześniejszego umocnienia. Dobrze to widać po EURUSD, gdzie popyt zdołał wyciągnąć notowania ponad 1,22, co zredukowało tym samym ryzyko głębszej korekty, jaka mogłaby mieć miejsce przy trwalszym wybiciu wsparcia przy 1,2176 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, dalsze wzrosty zagrożone?

Kurs USD/PLN na plusie we wtorek

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać odreagowanie po ostatniej silnej przecenie. Jeżeli podbicie zostanie utrzymane, a wczorajszy wyskok nie okaże się chwilowy, istnieje szansa na test oporu przy 3,77 zł. Dopiero pokonanie tego poziomu mogłoby doprowadzić do silniejszego odreagowania. Niemniej pomimo dynamicznej reakcji popytowej, należy pamiętać, że trend w długim terminie pozostaje spadkowy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here