Naga MarketsKurs dolara do jena USDJPYPodczas sesji azjatyckiej poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Japonii. BoJ debatował nad wykonalnością dalszego łagodzenia polityki pieniężnej.  


Minutes BoJ bez większego wpływu na kurs jena

znajduje się w trudnej sytuacji. Lata dodruku pieniądza nie spowodowały wzrostu inflacji, zmuszając bank centralny do stymulacji gospodarki pomimo rosnących kosztów, takich jak chociażby niemal zerowe stopy procentowe instytucji finansowych. Spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego i napięcia handlowe również wpływają na perspektywy dla japońskiej gospodarki.

Cytaty:

  • “Podczas ostatniego spotkania potrzebna była kompleksowa analiza możliwości dalszego spadku rentowności instytucji finansowych i podejmowania przez coraz większą liczbę podmiotów nadmiernego ryzyka”
  • “Istnieje ryzyko, że opóźnienie w tempie wzrostu gospodarczego za granicą może zaszkodzić japońskiej gospodarce i cenom.W związku z tym BOJ musi rozpocząć badania nad odpowiednią reakcją w razie wystąpienia potencjalnych skutków ubocznych.”
    “BOJ musi rozważyć wszystkie możliwe środki, ponieważ gospodarka może już tracić impet w drodze do osiągnięcia celu inflacyjnego wynoszącego 2%”

Zobacz także: Złoto traci blisko 2%,a niemiecki DAX konsoliduje przy maksimach

Kurs dolara do jena USDJPY nieznacznie w dół po minutes BoJ

Podczas samej publikacji zmienność na parze walutowej USDJPY utrzymywała się na standardowym poziomie, nie było widać większych ruchów. Niemniej podczas sesji azjatyckiej kurs dolara do jena spadł kilkanaście pipsów, tym samym korygowane są wczorajsze wzrosty. Patrząc jednak na interwał D1, sytuacja nie uległa zmianie. Cały czas istnieje szansa na realizację szerokiej struktury oRGR. Ruch w górę może przyspieszyć w momencie wybicia strefy oporowej przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here