Naga MarketsKurs dolara do jena (USD/JPY) ze wzrostową prognozą BofA. Premier Suga traci poparcieKurs dolara do jena japońskiego (USD/JPY) od początku tego roku zyskał już ponad 6,5%, co jest zaskakująco dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że aż pięć poprzednich spadkowych lat. Analitycy Bank of America uważają, że to nie koniec zwyżki i widzą potencjał aprecjacji o nawet kolejne 5-6% jeszcze do stycznia 2022 roku.

Kurs dolara do jena (USD/JPY) z potencjałem do sporych wzrostów do końca 2021 roku – BofA

Kurs dolara do jena (USD/JPY) po dynamicznym wzroście w I kw. 2021 r. nieco uspokoił się w II i III kw. oscylując w zakresie 108-111 jenów. Zdaniem analityków Bank of America, trzy kluczowe czynniki mogą odegrać ważną rolę w osłabieniu jena japońskiego w kolejnych miesiącach: 1) Wzrost niepewności politycznej z uwagi na spadającą popularność premiera Sugi, oraz wybory (dwa razy: wybory szefa w Partii Liberalno-Demokratycznej oraz wybory ogólne), mogą doprowadzić do zmiany u sterów Państwa. – zauważyli eksperci Bank of America.

Jak podał w tym tygodniu Reuters, poparcie dla japońskiego premiera Yoshihide Sugi według ostatnich sondaży wynosi zaledwie 26%. To najgorszy wynik od początku jego kadencji.

Plus500

2) Rząd uruchamia nowy fundusz wspierający uniwersytety, co może potencjalnie wywołać napływ środków do zagranicznych aktywów rzędu wielu bilionów jenów. Czas tej inwestycji jest niepewny, ale japoński rzad chce rozpocząć ją do końca 2021 roku, więc może się ona zacząć jeszcze w IV kw. 2021 r. – stwierdzili analitycy BofA.

TradingView Chart
3) Japońskie państwowe spółki zmniejszyły zakres zakupów zagranicznych firm i spółek (ang. outward M&A) tego lata z uwagi na zwiększoną niepewność co do wpływu wariantu Delta na sytuację gospodarczą. Jednakże, zwiększenie zysków japońskich korporacji może wywołać redukcję niepewności co potencjalnie może przełożyć się na zwiększenie zakupów zagranicznych firm. – dodali.

Analitycy Bank of America z zespołu Global Research przedstawili także swoją rekomendowaną cenę docelowa dla kursu USD/JPY. Ich zdaniem, kurs dolara do jena do końca roku osiągnie poziom 116 jenów.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | akcje mbank | enea akcje kupno | nasdaq akcje | kurs baryłki ropy | develia notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here