Naga MarketsKurs dolara do jena z neutralnym nastawieniem analityków MUFG Analitycy MUFG  w miesięcznym raporcie dotyczącym globalnych rynków wskazują swój bazowy scenariusz, gdzie kurs dolara będzie osłabiany przez temat reflacji. To z kolei może oznaczać stopniowy wzrost globalnych rentowności i osłabiać jena japońskiego. Jak zatem ma się kształtować kurs pary walutowej USD/JPY?

MUFG z neutralnym nastawienie do kursu USD/JPY

Jak wskazano we wstępie, zarówno dolar jak i jen mogą radzić sobie gorzej, a to sprawia, że MUFG utrzymuje neutralne nastawienie na parze walutowej USD/JPY. Deprecjacja jena może być natomiast silniejsza na innych parach krzyżowych bez dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Neutralne nastawienie odzwierciedla rzeczywistość, choć wiąże się z ryzykiem w obu kierunkach. Korelacja dziennych zmian procentowych na USD/JPY oraz amerykańskich rentowności jest najsilniejsza spośród walut grupy G10. Skokom rentowności amerykańskich 10-latek towarzyszą skoki notowań USD/JPY – ale ostatecznie powinny one zanikać, ponieważ amerykańskie rentowności ustabilizują się lub zaczną spadać – oczekuje MUFG.

W związku z powyższym, zachowanie Rezerwy Federalnej (Fed) w zakresie wytycznych dotyczących polityki pieniężnej będzie miało kluczowe znaczenie dla kierunku, w którym będzie podążać USD/JPY. Uporządkowany, stopniowy wzrost rentowności w USA prawdopodobnie nie przełoży się na ruch wzrostowy ze względu na różnice w realnych rentownościach, które pozostaną bardziej atrakcyjne w Japonii.

Wzrost obaw inflacyjnych wśród inwestorów może być korzystny dla jena w najbliższych miesiącach. Oczekiwania dotyczące przyszłej inflacji w Japonii są znacznie bardziej stłumione niż w innych miejscach, zauważa MUFG.

fpmarkets

— W perspektywie krótkoterminowej, te oczekiwania inflacyjne mogą być dodatkowo ograniczane przez oczekiwania związane z opóźnieniem wzrostu PKB w Japonii. W ubiegły piątek rząd podjął decyzję o dodaniu trzech kolejnych prefektur do obecnych obszarów w stanie zagrożenia, wraz ze wzrostem nasilenia się infekcji Covid-19 – wskazuje MUFG. 

Analitycy są zdania, że w krótkim terminie kwestia globalnej reflacji powinna przyczynić się do utrzymania słabego jena japońskiego. Oczekują jednak, że słabość JPY będzie bardziej widoczna w stosunku do walut innych niż USD. Para walutowa USD/JPY ma pozostać w zakresie między 105,00 a 112,00.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here