Naga MarketsKurs dolara do jena (USD/JPY) w kierunku 1,15 dol. zdaniem MUFGKurs dolara do jena (USD/JPY) od połowy września wrzucił wyższy bieg i wybił z wielomiesięcznej konsolidacji przebijając dość solidny opór w okolicach 111, by skierować się nawet w kierunku 114,50. Według analityków MUFG możliwe jest w krótkim terminie dobicie do poziomu 115.

Kurs dolara do jena ma jeszcze potencjał do zwyżki wg MUFG

Kurs USD/JPY ma zdaniem analityków MUFG potencjał do kontynuacji wzrostów dzięki trendowi umocnienie dolara oraz dalszemu marazmowi japońskiego jena. Dynamika spreadu między obligacjami USA i Japonii może jest kluczowa dla USD/JPY.– Zmiana układu krzywych dochodowości obligacji wśród krajów G10 przekroczyła nasze oczekiwania napędzając sprzedaż jena nie tylko wobec dolara, ale także wśród pozostałych walut. – stwierdzili analitycy MUFG.

Jeśli jest choć jedna krzywa dochodowości, która może nadal w krótkim terminie ulec modyfikacji to jest to ta dla USA, przez co to może dać nieco wsparcia notowaniom USD/JPY. – dodali.

Wyprzedaż jena została wzmocniona z uwagi na presję inflacyjną, która będzie miała rzecz jasna także wpływ na japońskiego jena.

Długoterminowym wsparciem dla jena japońskiego była niezdolność japońskich władz do podniesienia wskaźników inflacyjnych. Gdy polityka monetarna jest utwierdzona przy dolnej granicy stóp procentowych, niezdolność do zwiększenia inflacji oznacza, że realne stopy procentowe wyższe niż jest to pożądane. – skomentowali eksperci MUFG.

Niezmiennie, kluczowa pozostaje relacja polityki Bank of Japan i Rezerwy Federalnej. Gdy BoJ znany jest ze swojej nieaktywności, to w przypadku Fed, w ostatnich miesiącach amerykański bank obrał jastrzębi ton.

fpmarkets

Tapering jest w gruncie rzeczy wliczony w ceny w tym momencie, jednak tak jak miało to miejsce we wrześniu, publikacja dot plot może uzyskać sporo uwagi przez co rentowność krótkoterminowych obligacji dozna nieco presji wzrostowej. – dodali. – Jednak podkreślamy, że mowa tutaj o krótkim terminie.

Zobacz również: Elon Musk przewiduje bitcoina za 69 tys. dol., przypadek?

Zdaniem MUFG możliwe jest także dalsze odchodzenie od “abenomiki” czyli niepisanych wytycznych polityki prowadzenia polityki fiskalnej i monetarnej, którą charakteryzowała się rządy poprzedniego premiera Abe.

Choć ta zmiana była już zauważalna w kwestii polityki pieniężnej, to nowe jasne wypowiedzi nowego premiera Fumio Kishidy sygnalizują, że nadejdą także zmiany w polityce fiskalnej. – zauważyli analitycy MUFG.

TradingView Chart
Sądzimy, że obecne tendencje nadal będą obowiązywać, zatem widzimy możliwość przetestowania przez USD/JPY, a nawet przełamania 1,15 dol. – podsumowali.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here