Naga MarketsKurs dolara do jena USD/JPY spadnie do poziomu 99,00 - uważają analitycy TDSW ostatnim czasie możemy obserwować słabość amerykańskiej waluty. Taki trend może być kontynuowany po Nowym Roku, dolar nie ma przed sobą zbyt dobrych perspektyw, analitycy TD Securities są zdania, że kurs USD/JPY będzie kontynuował spadki w 2021 roku. Ich zdaniem przecena sięgnie poziomu 99,00.

  • Kurs dolara do jena utrzymuje się w trendzie spadkowym
  • USD/JPY nawet po 99,00 w 2021 roku
  • Dolar amerykański pozostanie słaby w przyszłym roku

Kurs dolara pozostanie słaby?

Pomimo, że w ostatnim czasie mogliśmy obserwować odreagowanie na kursie USD/JPY, to ekonomiści z TD Securities oczekują, że jen pozostanie na silny,  prognozują oni, że kurs dolara do jena spadnie w najbliższym czasie poniżej poziomu 100,00.

Te artykuły również Cię zainteresują
 – BoJ utrzymał politykę bez zmian, ale rozszerzył niektóre programy wsparcia w związku z pandemią koronawirusa. BoJ niespodziewanie rozpoczął również szeroki przegląd polityki, jednak stopy procentowe z pewnością pozostaną na obecnym poziomie w najbliższym czasie. To powinno pomóc w utrzymaniu przewagi JPY nad USD – napisali analitycy TD Securities.

Co ciekawe, Kuroda wyraźnie powiedział podczas konferencji prasowej, że nie ma podstaw do obaw odnośnie kursu jena. Spodziewamy się, że USD/JPY będzie kontynuował spadki, kończąc 2021 rok w rejonach poziomu 99,00 – dodali także.

Zobacz także: Kurs funta monco w górę. Euro, dolar i frank na plusie. Złoty traci w czwartek 24 grudnia

Kurs dolara do jena pozostaje w trendzie spadkowym

Patrząc technicznie na wykres USD/JPY na interwale dziennym, od dłuższego czasu możemy obserwować trend spadkowy. Wydaje się, że dopóki nie dojdzie do wybicia górą linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach – należy oczekiwać dalszej przeceny. W przypadku wykonania korekty wzrostowej, kluczowym oporem, który trzeba wziąć pod uwagę są okolice poziomu 105,50, gdzie znajduje się mierzenie 3,82% Fibonacciego wyznaczone z ostatniej fali spadkowej oraz wcześniejsze reakcje cenowe. Najbliższym wsparciem pozostają z kolei ostatnie minima przy 102,90.

Wykres USD/JPY
USD/JPY interwał D1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here