Naga MarketsKurs dolara do jena przetestuje 112 JPY?Kurs dolara umacnia się wobec jena już 5. dzień z rzędu. Notowania USD/JPY zdają się kierować do tegorocznych maksimów. Jak na tę parę walutową zapatrują się bankowi analitycy? 

Akcja cenowa na USD/JPY testuje pogląd MUFG

Trzy waluty przynoszące niskie zyski, a mianowicie frank szwajcarski, euro i jen japoński są jednocześnie najgorzej radzącymi sobie spośród walut grupy G10 w tym miesiącu. Osłabienie jen przyspieszyło w ostatnich tygodniach wraz z gwałtowną korektą w górę rentowności zagranicznych obligacji, zauważa MUFG.Analitycy zwracają uwagę na notowania USD/JPY, które po raz pierwszy od  lipca przekroczyły poziom 111,00. Kurs jest już coraz bliżej tegorocznych maksimów przy 111,66 JPY.

Według MUFG, kolejny kluczowy opór po wyznaczeniu nowego szczytu znajduję się przy 112,00. Wyżej istotne będą poziomy przy 114,00.

— Ostatnia akcja cenowa sugeruje, że nasze stanowisko, iż istnieje tylko ograniczona możliwość dalszego osłabienia jena, prawdopodobnie zostanie przetestowane. Nadal uważamy jena za głęboko niedoszacowanego, co powinno pomóc zmniejszyć zakres dalszych słabości – sugeruje MUFG.

fpmarkets

Sprawdź kurs dolara do jena (USD/JPY) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

invest

Czas na test tegorocznych maksimów

Karen Jones z Commerzbank zwraca uwagę na wybicie USD/JPY z trzymiesięcznego zakresu. Jej zadaniem notowania mają szansę na test maksimów z obecnego roku przy 111,66 JPY, które nakreślone zostały w lipcu br.

— Lipcowe maksimum na 111,66 chroni ważniejszą strefę przy 112,23/50, która reprezentuje szczyty od 2019 roku. Może to wymagać kilku prób wybicie, ale ruch powyżej otworzy drogę do 114,55 (szczyt z października 2018 r.) – wskazuje Jones.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here