Naga MarketsKurs dolara do jena najwyżej od grudnia 2018 r. Gdzie zmierza USD/JPY?Notowania dolara w relacji do jena rosną w tym miesiącu o ponad 2 proc. Zwyżka na USD/JPY sięgnęła dziś poziomów z grudnia 2018 roku. Zdaniem analityków Rabobanku, UOB i Credit Suisse możemy spodziewać się jeszcze wyższych poziomów.

Kurs dolara do jena kieruje się do szczytu z grudnia 2018 r.

Ekonomiści z Rabobanku oczekują, że para walutowa USD/JPY przebije szczyt przy 113,70 z grudnia 2018 r. po skutecznym przełamaniu oporu przy 113,00.— Ruch w górę rentowności amerykańskich obligacji poprawił perspektywy dolara w stosunku do jena, co z kolei zapewniło wsparcie dla japońskich eksporterów i Nikkei 225. Japońskie firmy również odetchnęły przez sugestie premiera Kishidy jakoby nie zamierzał podnosić podatku od zysków kapitałowych – wskazuje Rabobank.

Według analityków, niepewność w kwestii pozostałej polityki gospodarczej nowego premiera Japonii przeniknie do zaufania biznesu, wzrostu i potencjalnie polityki BoJ oraz jena w średnim okresie.

fpmarkets

Sytuacja techniczna USD/JPY oczami Credit Suisse oraz UOB

Według analityków UOB, silny wzrost notowań USD/JPY sugeruje, że dalsze umocnienie dolara nie byłoby zaskoczeniem. Kolejny opór upatrują na poziomie 114,20. Dopóki wsparcie przy 112,65 pozostaje nienaruszone, bycza perspektywa dla dolara pozostaje w mocy.

Credit Suisse widzi pole do dalszego osłabienia jena w czasie wyborów 31 października oraz w ich następstwie.
— Podnosimy nasz potencjalny szczyt USD/JPY na IV kw. do maksimów z z 2017 r. na poziomie 118,62, gdzie spodziewamy się, że ruch wygaśnie w dłuższej perspektywie
– prognozują analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here