Naga MarketsW ostatnim czasie mogliśmy obserwować solidne wzrosty na parze walutowej USDCAD. Niemniej ruch wyhamował na wysokości szczytów z 2016 roku, gdzie inicjatywę przejęli sprzedający. Niemniej pomimo silnego cofnięcia analitycy Barclays uważają, że istnieje szansa na atak poziomu 1,47 USD w drugim kwartale tego roku.


Kurs dolara USD do dolara CAD nawet po 1,47?

“W związku z pandemią COVID-19, która doprowadziła rynki do akumulacji USD w obliczu zbliżającej się światowej recesji możemy obserwować słabość CAD. Aktualna sytuacja za pośrednictwem wielu kanałów wpłynie na kanadyjską gospodarkę. Ceny ropy spadły do niewyobrażalnie niskich poziomów, które są poziomami poniżej kosztów produkcji, co może doprowadzić do ograniczenia produkcji w Kanadzie” – zauważa Barclays.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jednak kiedy obawy związane z wirusem się uspokoją, a bodźce fiskalne i monetarne zaczną działać, oczekujemy, że loonie odzyskają trochę utraconego gruntu w drugiej połowie roku“, dodaje Barclays.

Zobacz również: Luka na DAX domknięta, czas na kolejna falę spadkową?

Sytuacja techniczna na USDCAD

Od początku roku para walutowa USDCAD znajduje się w trendzie wzrostowym. Ruch w górę przyspieszył w ostatnich tygodniach, co miało związek między innymi z silnymi spadkami na rynku ropy naftowej oraz generalnie z siłą dolara amerykańskiego. Patrząc technicznie na interwał tygodniowy, sprzedający pojawili się na wysokości szczytów z 2016 roku. Pomimo, że reakcja jest dynamiczna, główny trend wciąż pozostaje wzrostowy.

Jako najbliższe wsparcie należy traktować poziom 1,40 USD, gdzie znajduje się mierzenie 38,2% ostatniej fali wzrostowej oraz dolne ograniczenie układu Overbalance. Gdyby korekta była silniejsza, należy wziąć pod uwagę kolne współczynniki Fibonacciego, które grupują się z wcześniejszymi reakcjami ceny.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał W1

Zobacz także: S&P 500 stracił 30%, a potencjał do spadków jest nadal widoczny, twierdzi P. Kwiecień

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, można zauważyć, że obecne spadki przybierają kształt korekty proste ABC. Geometria fal A i C wypada nieznacznie poniżej strefy wsparcia przy 1,4000, jednak przy tak duże zmienności można przyjąć pewną rozbieżność. Na dziennym wykresie widać także pewną ciekawą zależność, mianowicie od pewnego czasu średnia SMA35 utrzymywała trend wzrostowy,a  po jej przełamaniu rozpoczęła się większa przecena.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here