Naga MarketsKurs dolara czekają 2-3 tygodnie spadków? Joe Biden wypada z rywalizacji o fotel prezydenta USAWczoraj odbyły się kolejne prawybory w Partii Demokratycznej (po Iowa przyszedł czas na New Hampshire) potwierdzają, że z rywalizacji wypadł Joe Biden, a rozgrywka będzie toczyć się pomiędzy „socjalistą” Bernie Sandersem, a bardziej centrowym gospodarczo Pete Buttigieg’em, który zdaje się mocno korzystać na modnym wątku „zmian w klimacie”. O ile rynki finansowe o Sandersie wiedzą wiele (był on głównym rywalem Hilary Clinton w prawyborach przed 4 laty), o tyle „burmistrz” Pete pozostaje zagadką.


OKIEM ANALITYKA – Nowe wybory inwestorów

Biorąc jednak pod uwagę czysto „strategiczne” aspekty (Trumpowi może być znacznie trudniej wygrać z Buttigieg’em, gdyż jest on o wiele bardziej różny od Sandersa i może być w stanie zaktywizować zupełnie inne grupy wyborców), to właśnie Pete może ostatecznie uzyskać oficjalną nominację Partii Demokratycznej podczas lipcowej konwencji w Milwaukee. Niemniej czy tak się jednak stanie pokażą jeszcze prawybory w Nevadzie i Południowej Karolinie (do końca lutego), oraz tzw. Super Tuesday 3 marca, kiedy to głosowanie wśród zwolenników Partii Demokratycznej odbędzie się w 14 stanach na raz.

Czy wątek polityczny może mieć znaczenie dla rynków finansowych?Paradoksalnie, gdyby po raz kolejny wyeliminowany został Sanders, to odetchnęłyby z ulgą, gdyż zniknęłoby ryzyko „licytowania” się na to, kto będzie większym populistą (on, czy Trump). A, zatem przedłużenie hossy? Zachowanie się Wall Street w ostatnich dniach pokazuje, że liczy się jedno – czy FED będzie nadal pompował pieniądze w ramach „quasi” QE4? Z wczorajszego wystąpienia w Kongresie (a nie wydaje się, aby dzisiaj Powell miał powiedzieć inaczej) wygląda na to, że tak. Wątek chińskiego koronawirusa przy tym coraz mniej znaczy. Odpowiedź na pytanie, czy słusznie, wymaga już zupełnie odrębnego wpisu.

Analiza techniczna dolarowego koszyka USD, wspomniane nastawienie FED, oraz sentyment na rynkach sugerują, że może nas czekać być może 1-2 tygodniowa korekta na dolarze. W efekcie być może warto zwrócić większą uwagę na te waluty, które w parze z USD mają szanse na większe odreagowanie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here