Naga MarketsKurs dolara czeka na NFP. Czy EUR/USD i GBP/USD wybiją nowe maksima?Po raporcie ADP uczestnicy rynku walutowego zastanawiają się, z jaką publikacją będą mieli do czynienia w piątek, w momencie publikacji raportu Biura Statystyki Pracy, a wraz z nim wskaźnika NFP odnośnie zmian zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Przed publikacją kurs euro (EUR/USD) próbuje atakować poziom 1,19 USD, który nadal broni się przed naporem byków, zyskuje również kurs funta (GBP/USD) po posiedzeniu banku Anglii, które wykluczyło ujemne stopy procentowe w UK w najbliższym czasie. Czy słaby odczyt NFP jest już w cenie dolara, czy też USD może czekać dalsza deprecjacja? Na pytania te odpowiada Maciej Przygórzewski, ekspert walutowy Walutomat.pl.

  • Najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest publikacja piątkowego raportu BLS i wskaźnika NFP.
  • Po wzroście zatrudnienia o 4,8 mln w czerwcu, w lipcu analitycy zakładają wzrost o 1,6 mln
  • Słabe wyniki środowego ADP (sześciokrotnie niższe od prognoz) spowodowały jednak, że rynek obawia się również słabego rezultatu NFP

Kurs dolara czeka na raport z amerykańskiego rynku pracy

Te artykuły również Cię zainteresują
Po najgorszym miesiącu od dekady, kurs dolara traci również w sierpniu i znajduje się na wysokości dwuletnich minimów. Słabość USD widać do wszystkich głównych walut, ale również i walut rynków wschodzących, tym polskiego złotego. Jeżeli odczyt NFP będzie silnie gorszy od projekcji, nie można wykluczyć pogłębienia tej deprecjacji i wyjścia EUR/USD oraz GBP/USD na nowe maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here